Senos vonios prikėlimas senoviniam stiliui

Kas kelis, keliolika ar kelias dešimtis metų visi atnaujiname namus, keičiame, gražiname interjerą, kuriame tokią erdvę, kuri mums būtų itin maloni. Pavyzdžiui, vonios atnaujinimas taip pat yra būtinas dalykas kas kažkiek laiko, nes šioje drėgmės kupinoje patalpoje itin greitai atsiranda susidėvėjimo požymiai. Tačiau, jeigu nenorite daugybės dalykų išmesti, o ypač pačios vonios, galite pasirinkti ne naujų gaminių pirkimą, o senų atnaujinimą ir senoviško stiliaus suteikimą. Nes senas ir senoviškas – skirtingi dalykai.

Sena vonia taps senovine

Vonios atnaujinimasTaigi, vonios atnaujinimas pirmiausiai tegul ir prasideda nuo jūsų keramikinės vonios restauravimo. Kreipkitės į profesionalus, kurie apie savo paslaugas taip pat skelbia ir internetu, ir greitai galėsite priduoti savo senutę baisią vonią, o atsiimti ją – patrauklią ir stilingą. Tai taip pat nebus ir brangu. Tiesa, kad ji įgautų senovinį, vadinamąjį „rustic“ stilių, reikės aplink šią vonią sukalti specialų medinį įdėklą. Jį galima gaminti iš medinių dailylenčių arba net netašytų, pusiau skaldytų rąstų. Kitu atveju, galima naudoti ir natūralaus akmens apdailas, bet paprasčiau yra apdirbti medį.

Keisti sienų ir grindų dekorą

Toliau skaityti „Senos vonios prikėlimas senoviniam stiliui”

Sienų apdailos būdai: gipso kartonas ar tinkas? Ekspertų patarimai

Statant arba remontuojant namus neišvengiamai reikia pagalvoti apie tai, iš ko gaminsite sienas, kaip jas lyginsite arba papildomai apšildysite, storinsite. Dažniausiai apsvarstomos dvi pasirinkimo galimybės: gipso plokštės arba tinkavimas. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savus pliusus. Tiesa, anksčiau karaliavęs tinkas šiuo metu dažniausiai pakeičiamas plokštėmis. Kodėl?

Naujų sienų kūrimas

Jeigu norite sukurti pertvarą namuose – tokiu atveju gipso plokštė yra geriausias pasirinkimas. Kodėl? Paprasčiausiai jos kainuoja pigiai ir tuo pačiu pavyks greitai sumontuoti naujas sienas. Nereikia ir profesionalų pagalbos, kadangi dažniausiai kiekvienas nesunkiai susidoroja su šiais darbais.

Visgi, jeigu galvojate apie sienų lyginimo būdą, tokiu atveju verta pagalvoti apie tai, plokštės dar labiau sumažina erdvę. Žinoma, galima atrasti labai skirtingo pločio plokščių ir kai kurios tikrai yra gana plonos, tad šiuo atveju jos gana menkai sumažins ir erdvę. Tiesa, keturios sienos ir kiekvienai pridėjus po porą centimetrų – tai pasijaus. Visgi, toks papildomas sienų sandarinimas turi ir pliusų. Tokių pliusų, kurių jokiu būdu tinklas neleis išgauti.

  • Namuose papildomai sulaikoma šilumos energija.

  • Kambariai geriau izoliuojami akustikos atžvilgiu.

  • Gipso plokštėsTaip pat ant lygios plokštės galima dėti bet kokius dažus, jie nepakeičia dažų spalvos.

Jeigu Jums reikalingos naujos pertvaros – tokiu atveju rinkitės plokštes, kadangi tai kur kas pigesnis pasirinkimas nei kad naujas sienos mūrijimas. O jeigu reikia sulyginti sieną – įvertinkite patalpos dydį ir tuo pačiu pagalvokite apie tai, kokių papildomų privalumų galima gauti lyginant sienas.

Toliau skaityti „Sienų apdailos būdai: gipso kartonas ar tinkas? Ekspertų patarimai”

Itališki baldai – stebina visuomet

Baldų ir interjero pasaulyje itališki baldai – visuomet traukos centras numeris vienas! Kiekvienais metais italų baldų kompanijos pažeria tiek naujovių, kad jos bent jau iš dalies pakeičia visą interjero dizaino madą ir tendencijas.

Kas įvyko šiais metais apie ką Jūs tiesiog privalote žinoti?

1. Veliūras, veliūras ir dar kartą veliūras!

Nuo seno visi besidomintys baldų ir interjero madomis manė, jog ši medžiaga labiausiai aktuali tik Rytų ir Arabų šalių rinkoms. Ką gi. Šį stereotipą tiesiog tenka pamiršti.

Šiuo metu veliūras vienas pagrindinių interjero dizainerių pasirinkimų kai kalbą užeina apie minkštų baldų, kėdžių ar netgi lovų apmušalus. Madingos pačios įvairiausios veliūro spalvos: smėlio, tamsiai žalia, tamsiai mėlyna, bordo ir panašiai.

ita1

Jeigu bent jau kažkiek savo interjere trokštate subtilios prabangos, tikrai pradėkite savo paiešką nuo šios medžiagos!

2. Bene pastebimiausia tendencija svetainėse: prie sofų tiesiog privalo būti foteliai. Jeigu tik turite bent jau šiek tiek vietos, būtinai pagalvokite apie gražaus, nebūtinai tokios pačios spalvos kaip sofa, fotelio įsigijimą. Foteliai prie sofos, šiuo metu – gero, teisingo skonio ženklas.

i2

3. Kad jau prakalbome apie svetainę, verta paminėti ir pačias sofas. Jos šiuo metu siūlomos su knygų lentynomis vietoje nugarinės dalies arba porankio. Patogu, nekasdieniška ir praktiška.

ita3a

4. Itališkų baldų: sofų, kavos staliukų ir netgi svetainės indaujų kojos – dažniausiai yra lengvos, kiek skandinaviško tipo ir dažniausiai metalinės. Metalas visada palengvina erdvę, vizualiai suteikia daugiau vietos. Baldai tampa, pagal savo išvaizdą lengvesni, grakštesni. Jeigu tik turite galimybę, būtinai pasirinkite vienodas minkštos dalies, staliukų ir TV baldų kojas.

Toliau skaityti „Itališki baldai – stebina visuomet”

Ką laistome vasarą

Aplinkos priežiūraAr karšta, ar vėsi vasara būtų, daržuose ir soduose laistymo sistemos nuolat laisto augalus, kuriais žmonės rūpinasi labiausiai. Mat natūralaus lietaus lepiems augalams nepakanka. Dažniausiai žmonės laisto ir lieja daržoves, vaismedžius, krūmus su uogomis, o taip pat ir gėlynus.

Apie šiltnamio laistymą

Seniau žmonės į šiltnamį nešdavo didelius kibirus vandens ir laistydavo tiesiai iš ų arba persipylę į laistytuvą. Žmogaus kūnas nėra sutvertas tokiems darbams, dėl to žmogus visada jausdavo diskomfortą taip laistydamas. O šiltnamis nelaistomas neišgyventų nė savaitės, nes ten vanduo kitaip nepatenka – viską gaubia plėvelė arba plastikas. Turbūt patys labiausiai nuo mūsų priklausomi augalai šiltnamyje – tai agurkai ir salotos. Jeigu nepaliesi salotų, jos iškart pasidarys geibios ir tarsi nuvytę, o atstatyti jų taip greitai nepavyks. Na o su agurkais bus išvis daug bėdos, nes jų tinkamai nepagirdžius šie apkars ir tokiais ir liks. Žalą galima padaryti kad ir per dvi karštas sausas dienas. Tuomet galėsite agurkus raugti arba konservuoti, nes tik tokiu būdu nesijaus jų kartumo. Beje, šiais laikais žmonės šiltnamiams lieti naudoja specialias laistymo sistemas, kad nereikėtų tampyti kibirų.

Daržai

Toliau skaityti „Ką laistome vasarą”

Trollbeads: karoliukai, kurie užkariavo tūkstančių širdis

Trollbeads karoliukai puikiai žinomi visiems, kurie ieško tobulos dovanos, kurios nori pasipuošti išskirtinėmis pramogos ir kurios ieško papuošalo, kuris puikiai tinka tiek prie vakarinės suknelės, tiek kiekvieną dieną. Šiais karoliukais dekoruotos sidabrinės apyrankės ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje gali būti drąsiai vadinamos klasika, kuri metai iš metai niekaip neišeina iš mados ir vis daugiau žmonių pradeda rinkti akmenukus ant savo apyrankių. Tam tikra prasme tai galima pavadinti žaidimu: kuo daugiau karoliukų surinksi – tuo apyrankė bus pilnesnė. Maža to, kiekvienas karoliukas yra unikalus, turi konkrečią reikšmę ir neša teigiamas emocijas. Treollbeads yra rankų darbo apyrankės.

Šie išskirtinio grožio unikalūs karoliukai savo egzistavimą pradėjo XX amžiaus 8 dešimt. Danijoje. Štai jau trys amžiai jie perkami ne tik šiaurinėje šalyje, tačiau viso pasaulio moterų, kurios ieško skoningo būdo pasipuošti. Pirmojo karoliuko išradėjas – Soren Silversmith sukūrė mažyti, šešis veidukus turinti karoliuką, kurį bandė parduoti savo tėvo juvelyro parduotuvėje. Pirmiausia karoliukai buvo kabinami ant odinių virvelių, vėliau buvo perkelti ant sidabrinių gaminių. Tiesa, anksčiau šie mini karoliukai buvo perkami kaip kaklo papuošalai. Tik kur kas vėliau jie dažniau pradėti pirkti kaip apyrankių akmenukai, kuriuos galima užverti ant turimos sidabrinės grandinėlės.

ApyrankėsIlgainiui pirkėjams padėjo labai patikti gaminiai jir vis drąsiau ir drąsiau pirkti karoliukus, kurios movė ant sidabrinių grandinėlių. Kiekvienas karoliukas buvo išskirtinis, tad tuo pačiu dovanoti vieną karoliuką tapo visiškai natūralu. Ypač šiais laikai, kai rankų darbo gaminiai yra pastatomi ant pjede stalo ir žmonės vis dažniau atsisako masinės gamybos produktų.

Toliau skaityti „Trollbeads: karoliukai, kurie užkariavo tūkstančių širdis”