Sienų apdailos būdai: gipso kartonas ar tinkas? Ekspertų patarimai

Statant arba remontuojant namus neišvengiamai reikia pagalvoti apie tai, iš ko gaminsite sienas, kaip jas lyginsite arba papildomai apšildysite, storinsite. Dažniausiai apsvarstomos dvi pasirinkimo galimybės: gipso plokštės arba tinkavimas. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savus pliusus. Tiesa, anksčiau karaliavęs tinkas šiuo metu dažniausiai pakeičiamas plokštėmis. Kodėl?

Naujų sienų kūrimas

Jeigu norite sukurti pertvarą namuose – tokiu atveju gipso plokštė yra geriausias pasirinkimas. Kodėl? Paprasčiausiai jos kainuoja pigiai ir tuo pačiu pavyks greitai sumontuoti naujas sienas. Nereikia ir profesionalų pagalbos, kadangi dažniausiai kiekvienas nesunkiai susidoroja su šiais darbais.

Visgi, jeigu galvojate apie sienų lyginimo būdą, tokiu atveju verta pagalvoti apie tai, plokštės dar labiau sumažina erdvę. Žinoma, galima atrasti labai skirtingo pločio plokščių ir kai kurios tikrai yra gana plonos, tad šiuo atveju jos gana menkai sumažins ir erdvę. Tiesa, keturios sienos ir kiekvienai pridėjus po porą centimetrų – tai pasijaus. Visgi, toks papildomas sienų sandarinimas turi ir pliusų. Tokių pliusų, kurių jokiu būdu tinklas neleis išgauti.

  • Namuose papildomai sulaikoma šilumos energija.

  • Kambariai geriau izoliuojami akustikos atžvilgiu.

  • Gipso plokštėsTaip pat ant lygios plokštės galima dėti bet kokius dažus, jie nepakeičia dažų spalvos.

Jeigu Jums reikalingos naujos pertvaros – tokiu atveju rinkitės plokštes, kadangi tai kur kas pigesnis pasirinkimas nei kad naujas sienos mūrijimas. O jeigu reikia sulyginti sieną – įvertinkite patalpos dydį ir tuo pačiu pagalvokite apie tai, kokių papildomų privalumų galima gauti lyginant sienas.

Toliau skaityti „Sienų apdailos būdai: gipso kartonas ar tinkas? Ekspertų patarimai”