Sienų apdailos būdai: gipso kartonas ar tinkas? Ekspertų patarimai

Statant arba remontuojant namus neišvengiamai reikia pagalvoti apie tai, iš ko gaminsite sienas, kaip jas lyginsite arba papildomai apšildysite, storinsite. Dažniausiai apsvarstomos dvi pasirinkimo galimybės: gipso plokštės arba tinkavimas. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savus pliusus. Tiesa, anksčiau karaliavęs tinkas šiuo metu dažniausiai pakeičiamas plokštėmis. Kodėl?

Naujų sienų kūrimas

Jeigu norite sukurti pertvarą namuose – tokiu atveju gipso plokštė yra geriausias pasirinkimas. Kodėl? Paprasčiausiai jos kainuoja pigiai ir tuo pačiu pavyks greitai sumontuoti naujas sienas. Nereikia ir profesionalų pagalbos, kadangi dažniausiai kiekvienas nesunkiai susidoroja su šiais darbais.

Visgi, jeigu galvojate apie sienų lyginimo būdą, tokiu atveju verta pagalvoti apie tai, plokštės dar labiau sumažina erdvę. Žinoma, galima atrasti labai skirtingo pločio plokščių ir kai kurios tikrai yra gana plonos, tad šiuo atveju jos gana menkai sumažins ir erdvę. Tiesa, keturios sienos ir kiekvienai pridėjus po porą centimetrų – tai pasijaus. Visgi, toks papildomas sienų sandarinimas turi ir pliusų. Tokių pliusų, kurių jokiu būdu tinklas neleis išgauti.

  • Namuose papildomai sulaikoma šilumos energija.

  • Kambariai geriau izoliuojami akustikos atžvilgiu.

  • Gipso plokštėsTaip pat ant lygios plokštės galima dėti bet kokius dažus, jie nepakeičia dažų spalvos.

Jeigu Jums reikalingos naujos pertvaros – tokiu atveju rinkitės plokštes, kadangi tai kur kas pigesnis pasirinkimas nei kad naujas sienos mūrijimas. O jeigu reikia sulyginti sieną – įvertinkite patalpos dydį ir tuo pačiu pagalvokite apie tai, kokių papildomų privalumų galima gauti lyginant sienas.

Seni namai ir senos jų sienos

Jeigu Jūsų namas yra labai senos statybos, tokiu atveju rekomenduojamos tik gipso plokštes. Kodėl? Dažniausiai senų namų sienos jau būna kiek sutrūkinėjusios ir tinkas situacijos nepataisys. Priešingai nei plokštės, kurios ne tik sulygina sienas, tačiau tam tikra prasme ir jas papildomai sutvirtina.

Žinoma, jeigu sienos nėra labai stipriai suskilusios – visada galima tinkuoti. Tačiau patirtis rodo, kad žmonės dažniausiai gailisi pasirinkę tinką, o ne plokštes. Visada jas galima tvirtinti ant viršaus, tačiau būsite permokėjęs iškart nesirinkęs pirmojo varianto.

Laikas, pinigai ir darbo kokybė

Jeigu reikia labai didelei erdvei suteikti naują gyvenimą – tokiu atveju gipso plokštės tikrai nenuginčijamai yra geriausias pasirinkimas. Šiuo metu labai populiarios itin didelės plokštės, kurios dedamos greta viena kitos labai greitai uždengia visą paviršių.

Žinoma, dideles plokštes yra kur kas sudėtingiau montuoti, tad naudinga pasikviesti pagalbą. Tačiau šiuo atveju pagalbininko darbas bus tik prilaikyti. Taigi, nereikės samdytis specialisto, kaip kad norint, jog sienos būtų gražiai nutinkuotos.

Lyginant tinkavimui reikalingas priemones ir gipso plokštės – pastarosios taip pat Jums kainuos kur kas pigiau. Taupantys turėtų rinktis plokštės. Ką jau kalbėti apie tai, kad jos dažnai tarnauja kur kas ilgiau, tad ir investicija Jums kur kas labiau atsipirks.

Kai kurie tikina, kad papildomas glaisto tinkavimams taip pat nėra reikalingas. Paprasčiausiai gipso plokštes prikalti vienas kitos nėra labai sudėtingi, tad dažnai nelieka jokių tarpų. Kai nėra jokių tarpų – nereikalingas ir papildomas glaistymas. Taigi, gipso plokščių tikrai nereikia ištisai glaistyti. Daugelis žmonių daro didelę klaidą, taip darydami. Žinoma, blogiau nebus, tačiau teks pirkti glaistą, skirti daug laiko, kol visas paviršius bus padengtas lygiai.

Knauf gipso plokštės – inovatyvus namų sienų grąžinimo būdas. Gyvenkite šiltuose, moderniuose ir gražiuose namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *