Itališki baldai – stebina visuomet

Baldų ir interjero pasaulyje itališki baldai – visuomet traukos centras numeris vienas! Kiekvienais metais italų baldų kompanijos pažeria tiek naujovių, kad jos bent jau iš dalies pakeičia visą interjero dizaino madą ir tendencijas.

Kas įvyko šiais metais apie ką Jūs tiesiog privalote žinoti?

1. Veliūras, veliūras ir dar kartą veliūras!

Nuo seno visi besidomintys baldų ir interjero madomis manė, jog ši medžiaga labiausiai aktuali tik Rytų ir Arabų šalių rinkoms. Ką gi. Šį stereotipą tiesiog tenka pamiršti.

Šiuo metu veliūras vienas pagrindinių interjero dizainerių pasirinkimų kai kalbą užeina apie minkštų baldų, kėdžių ar netgi lovų apmušalus. Madingos pačios įvairiausios veliūro spalvos: smėlio, tamsiai žalia, tamsiai mėlyna, bordo ir panašiai.

ita1

Jeigu bent jau kažkiek savo interjere trokštate subtilios prabangos, tikrai pradėkite savo paiešką nuo šios medžiagos!

2. Bene pastebimiausia tendencija svetainėse: prie sofų tiesiog privalo būti foteliai. Jeigu tik turite bent jau šiek tiek vietos, būtinai pagalvokite apie gražaus, nebūtinai tokios pačios spalvos kaip sofa, fotelio įsigijimą. Foteliai prie sofos, šiuo metu – gero, teisingo skonio ženklas.

i2

3. Kad jau prakalbome apie svetainę, verta paminėti ir pačias sofas. Jos šiuo metu siūlomos su knygų lentynomis vietoje nugarinės dalies arba porankio. Patogu, nekasdieniška ir praktiška.

ita3a

4. Itališkų baldų: sofų, kavos staliukų ir netgi svetainės indaujų kojos – dažniausiai yra lengvos, kiek skandinaviško tipo ir dažniausiai metalinės. Metalas visada palengvina erdvę, vizualiai suteikia daugiau vietos. Baldai tampa, pagal savo išvaizdą lengvesni, grakštesni. Jeigu tik turite galimybę, būtinai pasirinkite vienodas minkštos dalies, staliukų ir TV baldų kojas.

Pačias naujasias itališkų baldų kolekcijas Jūs galite pamatyti štai čia.

5. Bene tą patį galima pasakyti ir apie valgomojo stalus. Degtukų formų kojos buvo pasiūlytos italų dizainerių jau keli metai atgal, o šiuo metu tai pats madingiausias modernaus valgomojo akcentas.

6. Marmuras kaip valgomojo stalų ir kavos staliukų stalviršis! Marmuras mums buvo siūlomas jau ir anksčiau, bet ko gero ypatingai šiais metais dominuoja kaip gražiausias ir populiariausias stalviršių variantas valgomajam ir svetainei.

Kiti svetainės daiktai neprivalo būti itin išraiškingi, įspūdingi. Tačiau jeigu Jūsų stalo stalviršis marmurinis, visa svetainės/valgomojo zona tiesiog sužybės.

Panašu, kad ši medžiaga užkariavo dizainerių širdis tikrai ilgam.

7. Jeigu prakalbome apie stalus, negalime neatkreipti dėmesio ir į kėdes. Ryškiausia, matomiausia naujovė – gana stambių formų kėdės. Kėdės su ganėtinai stora sėdima dalimi ir stambiu rėmu šiuo metu ypatingai aktualios moderniuose interjeruose.

Svarbu ne vien grožis, todėl kėdžių stora sėdima dalis taip pat reiškia ir didesnį komfortą šeimininkams.

8. Visgi be šios paskutinės naujovės, visos auksčiau paminėtos nesudarytų pilno paveikslo. Ji tarsi apibendrina, sudeda šią spalvingą mozaiką į visumą.

Visi išvardinti šių metų naujų medžiagų, formų ir daiktų deriniai baldų gamintojų yra pateikiami pro jaukią, naujovišką minimalizmo prizmę. Nors kalba eina apie madų lyderius – itališkus baldus, sugrįžusi skandinaviško stiliaus įtaka bene labiausiai juntama.

Skandinaviškos valgomojo stalų, sofų, indaujų kojelės, tiesios kampinių minkštasuolių formos, neutralūs atspalviai – štai kas dominuoja šiais metais. Ryškios tendencijos jau praeityje.

Kurdami savo interjerą rinkitės šviesiai pilkus, smėlio spalvos atspalvius, juos kiek paryškindami viena kita ryškesne pagalvėle ar kita detale.

Žalia ir mėlyna taip pat sveikintina, tačiau jos privalo būti solidžios ir ramios.

Nuosaikumas, suderintos spalvos ir geras stilius yra tai kas šiuo metu paklausu.

Gražių Jums interjerų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *