Kaip vaikus įpratinti valytis dantis?

Svarbu, kad vaikai nuo pat mažumės rūpintųsi savo burnos higiena, o kad taip atsitiktų, tėvai turėtų padėti, kad dantų valymosi procesas būtų smagus.

Vaikai mėgdžioja suaugusiuosius, todėl dantų valymąsi šepetėliu ir dantų siūlu visada darykite kartu. Parodykite sūnui ar dukrai savo puikias dantų valymo technikas, įskaitant ir liežuvio apnašų valymą. Po dantų valymo šepetėliu, išvalykite vaikučio tarpdančius specialiu siūlu arba parodykite jam, kaip tai padaryti pačiam, jei jis jau pakankamai didelis tą atlikti savarankiškai. Kad kasdienis dantų valymasis vaikui netaptų nuobodžia rutina, galite tuo pačiu metu dainuoti kokią nors smagią dainelę ar kartoti susigalvotą ketureilį, skanduotę.

Odontologijos klinika klaipedaKitas būdas sudominti vaiką burnos higiena – naujas, spalvingas dantų šepetėlis ar net su mėgstamų personažų piešiniais. Reguliariai, kas 3 mėnesius, keisdami dantų šepetėlį, vis atnaujinsite vaiko susidomėjimą. Dantų pasta irgi gali būti įdomesnė nei suaugusiems įprasta mėtinė – vaikams gaminama kur kas malonesnio braškinio, melionų ar arbūzų ar kitų vaisių ir uogų skonio dantų pasta.

Kad dantų valymasis būtų efektyvus, tą daryti reikėtų kasdien du kartus ir ne trumpiau kaip po 2 minutes. Mažam vaikui tos dvi minutės gali būti kankinančiai ilgos, tad galite pasinaudoti maža gudrybe – laikui skaičiuoti naudokite smėlio laikroduką. Ši paprasta atrakcija dantų valymosi procesą tikrai padarys smagesnį.

Knygyne galite surasti ir knygelių, skatinančių rūpintis savo dantukais. Vaikui svarbu matyti, kad dantukus valosi ne tik jis ir jo šeimos nariai, bet ir mylimi knygelių personažai.

Žinoma, nepakanka vien valytis dantukus – svarbu ir reguliariai lankytis pas odontologą. Svarbu, kad vaikai nebijotų dantisto, kad vizitas pas odontologą nuo mažų dienų nepradėtų asocijuotis su nemaloniais, skausmingais dalykais. Vienas iš pasirinkimų – klinika, galinti pasiūlyti vaikų dantų taisymą su sedacija. Pavyzdžiui, odontologijos klinika klaipeda „Vaidenta“ mielai priims bet kokio amžiaus jaunuosius pacientus ir pasirūpins, kad mažieji čia jaustųsi ramiai ir saugiai, o jų dantukai būtų visada sveiki ir gražūs. Dar geriau, jei vaikas žinos, kad po to jo lauks kažkas smagaus – pvz., išvyka į atrakcionų parką ar iškyla gamtoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *