Kaip vaikus įpratinti valytis dantis?

Svarbu, kad vaikai nuo pat mažumės rūpintųsi savo burnos higiena, o kad taip atsitiktų, tėvai turėtų padėti, kad dantų valymosi procesas būtų smagus.

Vaikai mėgdžioja suaugusiuosius, todėl dantų valymąsi šepetėliu ir dantų siūlu visada darykite kartu. Parodykite sūnui ar dukrai savo puikias dantų valymo technikas, įskaitant ir liežuvio apnašų valymą. Po dantų valymo šepetėliu, išvalykite vaikučio tarpdančius specialiu siūlu arba parodykite jam, kaip tai padaryti pačiam, jei jis jau pakankamai didelis tą atlikti savarankiškai. Kad kasdienis dantų valymasis vaikui netaptų nuobodžia rutina, galite tuo pačiu metu dainuoti kokią nors smagią dainelę ar kartoti susigalvotą ketureilį, skanduotę.

Odontologijos klinika klaipedaKitas būdas sudominti vaiką burnos higiena – naujas, spalvingas dantų šepetėlis ar net su mėgstamų personažų piešiniais. Reguliariai, kas 3 mėnesius, keisdami dantų šepetėlį, vis atnaujinsite vaiko susidomėjimą. Dantų pasta irgi gali būti įdomesnė nei suaugusiems įprasta mėtinė – vaikams gaminama kur kas malonesnio braškinio, melionų ar arbūzų ar kitų vaisių ir uogų skonio dantų pasta.

Toliau skaityti „Kaip vaikus įpratinti valytis dantis?”