Kokios spaudos dar ilgai nepakeis skaitmeninis pasaulis

Kai galvojame, kad viskas kasdien virtualėja ir nieko nebelieka materialaus, dažnai minime, kad spausdintų dalykų jau beveik nereikia, nes juos atstoja raidės ekrane. Tačiau iš tikrųjų spausdintuvo kaseciu pildymas ir šiais laikais vis dar yra paklausi paslauga, mat žmonės ir įmonės vis dar spausdina tam tikrus dalykus ir neplanuoja jų pakeisti virtualiais. Kas tai per dalykai?

Asmens dokumentai

Spalvotas spausdintuvasVisų pirma, dalykas, kurį mes vis dar kaip tikrą vertiname – tai asmens dokumentai. Kažkodėl vis dar laikome juos prioritetiniais prieš skaitmenines kopijas. Gal dėl to, kad skaitmeninis pasaulis toks painus, sunkiai suprantamas, kad klastotės jame atrodo lyg didžiulis baubas. Dėl to ir žmogus turi popierinius dokumentus, su kuriais gali save fiksuoti kaip žmogų įvairiais atvejais.

Popierinės knygos

Nors elektroninės knygos yra labai patogus dalykas kelionių metu, daugybė žmonių vis dar naudoja popierines knygas ir jas laiko svarbiu elementu savo gyvenime. Knygos puošia namus, jos kažką reiškia, jos kažką primena. Be galo malonu pirštais liesti gražius popieriaus lapus, užuosti popierių ir rašalą…

Popierinės nuorodos kelionėms

Nors prieš keliones viską darome kompiuteriu (užsakome ir perkame bilietus, planuojame maršrutus, stebime žemėlapius, skaitome patarimus ir kt.), prieš kelionę spausdiname krūvą popierių. Atsispausdiname bilietus, įvairias atmintines, daug kitos informacijos. Ir visa tai mums atrodo kur kas saugiau, nei turėti viską telefone ar kompiuteryje. Ir nenuostabu, kodėl. Bijome, kad išsikraus telefonas, kad suges, kad nebus interneto. Tuomet atsidursime lyg senesniame pasaulyje, kada virtualios pagalbos nėra. Tad pasitikime senu geru popieriaus metodu, turinčiu mums padėti jau daugiau kaip 500 metų nuo tada, kuomet buvo išrasta spaudos mašina. Iš tiesų, keliaujant užsienyje ar gamtoje, ryšio dažnai nebūna, todėl gali dingti ir informacija, kuri pasiekiama tik internetu. Be to, lengvai gali išsikrauti baterija, tuomet bus dar daugiau bėdos…

Dėžutės ir pakuotės

Materialiems daiktams tinka tik materialūs įpakavimai. Taigi, vaistų, maisto ir visų kitų produktų dėžutėms reikalingos pakuotės. Ant jų klijuojamos etiketės. Tiek viena, tiek kita yra spausdinama, gaminama. Čia jau nepakanka paprasto spausdintuvo ir jo kasetės, yra naudojami sudėtingi, kitokie spausdinimo įrenginiai, siekiama tai padaryti kuo efektyviau.

Plakatai, tapetai, dekoras

Taip pat materialūs lieka ir spausdinti gaminiai namuose: plakatai ant sienų, sąrašai, kurie mums svarbūs, taip pat net ir tapetai, kurie irgi išgaunami spaudos būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *