Kaip montuoti šiltnamį

Kai atšils orai, ims nuosavose valdose dygti nauji šiltnamiai. Tačiau pasidomėti, kokia šiltnamiai kaina parduodami ir kaip juos reikia montuoti, galite jau dabar.

Rinktis tinkamą vietą

Šiltnamių įvairovėŠiltnamiai, kaip ir daržai, turi būti, visų pirma, derlingoje žemėje. Jeigu tokios turite savo sklype, parinkite gerą vietą šiltnamiui. Ne kokią molio pelkę, o juodžemį, kuris būtų saulės atokaitoje, o ne pavėsyje po medžiais. Iš karto galite planuoti ir kuo patogesnę priežiūrą – kad netoli būtų visi įrankiai, laistytuvai. Aišku, jeigu geros žemės niekur nėra, reikės ją pasidaryti dirbtinai. Tada bent jau nesirinkite tamsos, kur užstoja viską medžiai, arba vietos, kur žinote, kad gyvena daug parazitų.

Padaryti gerą drenažą

Prieš montuojant šiltnamį, reikia padaryti gerą drenažą, vamzdynus. Kai kurie žmonės šiltnamius stato paprastus, be to vandens nutekėjimo, tačiau čia yra vieta, kur galite skirti daugiau laiko ir pasiekti geresnių rezultatų. Arba padaryti tinkamą nutekėjimą, arba įmontuoti apačioje automatinio laistymo sistemas.

Statyti šiltnamį

Geriausia šiltnamį pirkti iš šioje srityje besispecializuojančios įmonės. Joje šiltnamiai kaina bus vidutine, tačiau žinosite, kad gaunate aukščiausią kokybę ir didžiausią pasirinkimą. O tai reiškia, kad turėsite tikrai jums gerai tinkantį šiltnamį. Jie gali būti atvežami jau pusiau sumontuoti, arba visą darbą reikia atlikti patiems. Galima ir prašyti, kad įmonės darbuotojai pastatytų šiltnamį. Tai gali būti ypatingai naudinga tada, kai šiltnamį nori sukurti, pavyzdžiui, moteris, neturint, kas jai padėtų atlikti ūkio darbus.

Ruošti dirvą

Šiltnamiui reikia ruošti dirvą taip, lyg klotumėte geriausius patalus būsimiems augalams. Ten juk augs daržovės, kurias branginsite ir vėliau su malonumu vartosite. Taigi, dirvos ruošimas galėtų prasidėti iš anksto. Kuo daugiau sezonų ruošite dirvą, tuo ji bus geresnė. Taip pat patariama ir kartais pakeisti šiltnamio vietą, kad dirvos maistingumą visai panaikinus, per kurį laiką jį vėl būtų galima atstatyti, o šiltnamį laikyti kitoje vietoje. Dirva paruošiama ją išravint, naikinant žemės parazitus, taip pat tręšiant organinėmis trąšomis ir taip pat, jeigu norite, cheminėmis trąšomis. Taip pat į ją galima atvežti pirkto gero juodžemio, tada žinosite, kad jame viskas tikrai puikiai augs. Kai jau ateina laikas sėti, dirvą reikia pradėti drėkinti, prieš tai išarti arba sukasti, gerai išpurenti, išrinkti visas šaknis. Tada yra suformuojamos lysvės ir jose sėjami augalai bei sodinami dagai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *