Ar lietuviai linkę sirgti peršalimu?

Daugelis mūsų keikia lietuvišką klimatą ir teigia, jog jeigu būtų daugiau saulės – žmonės kur kas daugiau šypsotųsi, o tuo pačiu ir būtų sveikesni. Deja, statistika rodo, kad kiekvienais metais šimtais tūkstančių tautiečių serga peršalimo ligomis, kurios, deja, kartais baigiasi ir komplikacijomis. Klausite, kaip gydyti gerklės skausmą? Labai paprastai. Tereikia kreiptis į gydytojus, kurie dažniausiai rekomenduoja efektyviausią purškalą nuo gerklės uždegimo – Tantum Verde.

Kodėl lietuviai taip dažnai serga?

Kaip gydyti gerklės skausmąKalbant apie peršalimo ligas Lietuvoje nereikia vien susikoncentruoti ties blogu klimatu, kadangi patys žmonės visiškai nesistengia apsaugoti savęs nuo ligų. Merginos net ir drėgniausiu metu nori atrodyti stilingai ir todėl vilki drabužius, kurie visiškai neatitinka oro. Taip pat verta akcentuoti per mažą fizinį aktyvumą. Su šia problema dažniausiai susiduria miesto žmonės, kurie laisvalaikį leidžia sėdėdami prie kompiuterio. Galiausiai – mityba. Mes neapsaugome savo organizmo ir todėl kiekvienais metais bene 30 procentų Lietuvos gyventojų skundžiasi peršalimo simptomais. Statistika parodė, kad lietuviai – patys stambiausi iš visų postkolonialistinių šalių. Akivaizdu, kad tautiečiams yra kur pasitempti. Juk pakeitus mityba galima kur kas labiau pagerinti ir sveikatą.

Toliau skaityti „Ar lietuviai linkę sirgti peršalimu?”

Elektroninių ir fizinių autodalių parduotuvių privalumai

Šiandien internetu galima įsigyti beveik viską, įskaitaint ir automobilių dalis. Tradicijų gerbėjai linkę rinktis prekes fizinėse parduotuvėse, o šiuolaikiniai skubantys žmonės mano, kad autodalys internetu yra kur kas praktiškesnis pasirinkimas. Tiesa ta, kad tiek fizinės, tiek ir elektroninės autodalių parduotuvės turi savų privalumų, kas ir padeda suskirstyti žmones į dvi kategorijas. Įdomu tai, kad vis dėlto didžioji dalis fizinių parduotuvių lankytojų yra vyresnio amžiaus žmonės, o elektronines parduotuves linkę rinktis jaunesni klientai. Dėl šio faktoriaus įmonėms netgi paprasčiau segmentuoti savo klientus.

Fizinė ar elektroninė parduotuvė?

Iš esmės, autodalys yra tokia universali prekė, kurią pirkti internetinėje parduotuvėje galima be didelių abejonių. Perkant drabužius ar daiktus norisi paliesti jų medžiagas, pamatyti spalvas realybėje, tačiau automobilių dalys nekelia tokio didelio poreikio prekę pamatyti gyvai.

AutodalysPradedant nuo fizinių parduotuvių, tai vienas didžiausių privalumų perkant autodalis yra galimybė pasikonsultuoti su specialistu, kuris padės išsirinkti tinkamą prekę ir paaiškins skirtingų firmų ir šalių tiekėjų skirtumus. Žinoma, galimybė prekes pamatyti gyvai, jas apčiuoti taip pat yra didelis privalumas, nors ir netolygus, jei pavyzdžiui pirktumėte rūbus. Fizinių parduotuvių siūlomas tiesioginis kontaktas su žmogumi kelia didesnį pasitikėjimą, jei reikėtų prekę grąžinti ir ji netiktų. Vyresni žmonės linkę rinktis būtent fizines automobilių dalių parduotuves dėl įsisenėjusių įpročių bei gilaus pasitikėjimo, vengiant naujųjų technologijų.

Toliau skaityti „Elektroninių ir fizinių autodalių parduotuvių privalumai”

Ir vėl sprogo vamzdžiai…

Tai, ko negali tavo vyras, tą gali santechnikai. Auksinė taisyklė, kurios nevalia laužyti, jeigu nori gerų santykių šeimoje. Pataria šeimos santykių ekspertė Anelė.

Jis – ne auksarankis

Šiais laikais, kai keičiasi vertybės, kai mes nuolat kalbame apie feminizmą ir lyčių vaidmenis, vyras, kuris yra šeimos vyras, lyg ir nebeturi mokėti daryti visų anksčiau vyriškais laikytų buities darbų. Tačiau, jeigu sprogsta vamzdis, ir yra kviečiami santechnikai, matome, kad ateina ir vėl vyrai. Tik kiti, nepažįstami. Taigi, nuo lyties klausimo niekur nepabėgame. Tačiau gal vertėtų kelti visai kitą klausimą – kas yra auksarankis, ir kam tau išvis reikalingas tas vyras?

Netvarkinga santechnikaIš tiesų reikia galvoti apie tai, kad santechnikai atlieka savo darbą, o jūs su savo vyru tikriausiai susitikote ir ėmėte bendrauti ne todėl, kad jis būtų tas, kuris galėtų gerai namuose atkimšti tualetą ar sutaisyti kažką. Pradėjote bendrauti, nes susižavėjote kažkokiais kitais jo bruožais, jums kažkas kito labai patiko. Todėl galvokite apie tai taip, jog ir turite jį mylėti už tai, už ką pamilote iš pradžių. Gal jis skaniai gamina, gal sako gerus komplimentus, gal turi kitų gerų savybių. Vienok, tai yra dalykai, kurie nėra tie, dėl kurių pradėjote draugauti su savo meile. Taigi, geriau dažniau žmogų pagirkite dėl to, dėl ko iš tiesų esate kartu, o ne reikalaukite to, ką gali atlikti samdytas žmogus. Juk kas geriau – ar pjautynės dėl 20 eurų vertos santechniko paslaugos ir vis tiek blogai sutaisytas vamzdis, ar tiesiog iškart nusamdytas profesionalus specialistas, sumokėti pinigai, sutaisyti vamzdžiai ir rami galva? Manau, atsakymas yra akivaizdus.

Toliau skaityti „Ir vėl sprogo vamzdžiai…”

Darbų ir gaisrinės saugos dokumentacija

Apie gaisrinę saugąVisose įmonėse, nepriklausomai nuo veiklos, privalo būti parengta darbų ir gaisrinės saugos dokumentacija. Šioje dokumentacijoje aprašoma darbuotojų saugos ir sveikatos sistema, bei nustatomas gaisrinės saugos režimas įmonėje. Kad sistema veiktų, paskiriami atsakingi asmenys. Ruošiant gaisrinės saugos dukumentus pirmiausia nusprendžiama, kas įmonėje bus atsakingas už gaisrinę saugą. Mažesnėse įmonėse dažniausiai juo skiriamas įmonės vadovas, didesnėse įmonėse, padalinių vadovai turintys "Asmens, atsakingo už priešgaisrinę saugą" pažymėjimą. Remiantis galiojančiais teisės aktais sukuriamos gaisrinės saugos instrukcijos, kurių pagrindu instruktuojami darbuotojai. Gaisrinės saugos instrukcijos būna: įvadinė (bendroji) bei, priklausimomai nuo patalpų paskirties ir darbų pobūdžio, administracinių patalpų, sandėliavimo patalpų, parduotuvės patalpų ir t.t. Taip pat priklausomai nuo įmonėje atliekamų darbų sukuriamos darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos. Nurodoma instruktavimų atlikimo, įforminimo tvarka, periodiškumas, atsakingi asmenys. Svarbus dokumentas rengiant darbuotojų saugos dokumentaciją – darbo tvarkos taisyklės. Jose aprašoma darbuotojų įdarbinimo, atleidimo, atostogų suteikimo, apmokėjimo už darbą tvarka, darbuotojų darbo laikas bei specifinės įmonės vidaus tvarkos taisyklės. Darbo tvarkos taisyklės derinamos su darbuotojų atstovu saugai ir sveikatai, taip pat visi darbuotojai įsidarbindami privalo būti su jomis supažindinti pasirašytinai. Įsakymu paskiriami atsakingi asmenys už įmonės pirmosios pagalbos rinkinių priežiūrą. Sudaromas profesinių kenksmingumo veiksnių sąrašas (kontingento patvirtinimo pažyma). Juo remiantis pildomos darbuotojų medicininės knygelės įrašant kenksmingus darbo faktorius. Sudaromas darbuotojų sveikatos tikrinimo grafikas. Tvirtinami darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos nuostatai. Įmonėje nustatoma darbuotojų nušalinimo nuo darbo dėl neblaivumo ar apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų tvarka. Priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio, darbuotojų atliekamų darbų, įvertinus darbo pavojus darbuotojų sveikatai, įmonėje turi būti parengtas ir su darbuotojų atstovu saugai ir sveikatai suderintas nemokamai išduodamų darbuotojams asmeninių apsauginių priemonių sąrašas. Parengiama asmeninių apsauginių priemonių naudojimo instrukcija, išdavimo ir grąžinimo tvarka. Taip pat, rengiant darbų ir gaisrinės saugos dokumentaciją, reikia atkreipti dėmesį į įmonėje naudojamas chemines medžiagas. Darbuotojai, dirbanyts su cheminėmis medžiagomis, turi būti supažindinti su cheminių medžiagų saugos duomenų lapais.