Dviračiu per Kuršių Neriją

Ar kada pagalvojote, kad jūsų poilsis Nidoje gali prasidėti diena ar dviem anksčiau? Tai galima būtų pavadinti žygiu su dviračiais arba tiesiog maloniu pasivažinėjimu. Visos trasos ilgis Kuršių Nerijoje yra apie 50 kilometrų. Bet apie viską iš pradžių.

Kur nakvosite?

Gali būti, kad nuoma Nidoje bus reikalinga ne pirmai nakčiai. Jeigu norite pasivažinėti kuo lengviau ir pernelyg nepavargti, galbūt pirmąją naktį vertėtų nakvoti Juodkrantėje, antrąją naktį pasiekti Nidą ir apsistoti ten.

Dviračių takas ir jo ypatingumas

Mergina prie jūrosKodėl taip smagu važiuoti į Nidą šiuo dviračių taku? Kad ir iš kokio miesto atvyksite, kone visuose miestuose patirsite tą pačią problemą: ten bus ne visai dviračių takas. Kartais jis bus nubrėžtas kaip kelkraštis plente, kartais tai bus šaligatvio atriekta dalis. Tačiau retai kada pamatysite tikrai ilgą nepertraukiamą ir kokybišką dviračių taką. Kaip tam tikru idealu dažnai iškeliame Olandiją, kurioje puiki dviračių infrastruktūra. Tačiau norėdami pasidžiaugti tikrai gera infrastruktūra, galite pasivažinėti dviračių taku Kuršių Nerijoje. Tai ilgas ir nuostabus takas per tokio grožio mišką, kad jausitės, tarsi važiuotumėte per atviruką.

Tam tikrose vietose bus galima stabtelėti ir užsinešus dviratį kopa atsidurti prie jūros. Tą mėgsta daryti visi dviratininkai, važiuojantys ten. Taigi, jūs taip pat savo maršrute galite numatyti pietus ar kažką panašaus, kada galėsite pailsėti prie jūros ir ten papietauti.

Ką pasiimti su savimi

Planuokite kelionę taip, kad nereikėtų per daug su savimi tampyti daiktų. Pavyzdžiui, galbūt vertėtų pasiimti mažiau maisto, jeigu netrukus stosite kažkokiame miestelyje, kur galėsite nusipirkti, ko trūksta. Vandens pasiimkite pakankamai, tačiau taip pat neimkite daugiau negu 2 litrų, nes vėliau pasiekę gyvenvietę jo visuomet galėsite nusipirkti. Nepamirškite kepurės nuo saulės. Net jeigu diena ir nebus giedra kaip stiklas, kartais bus ir debesų, jūs vis tiek visą dieną praleisite po atviru dangumi. Ir tai bus dalykas, kuris gali jums sutrukdyti kelionės tikslą, jeigu nesaugosite galvos. Būtina prisidengti nuo saulės.

Kaip planuoti maršrutą

Kaip jau minėta, verta pamąstyti, kiek iš tiesų per dieną norite numinti kilometrų. Tikrai galima per dieną nuvažiuosi nuo kelto Klaipėdoje iki Nidos. Tačiau tikėtina, kad po to jausitės jau labai pavargę, o važiuosite tikrai visą dieną. Todėl kartais visgi galima leisti sau ir šiek tiek atsipūsti, ypatingai, jeigu kartu su jumis važiuoja ir vaikai, ir pusiaukelėje pailsėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *