Kultūros vėjai Nidoje

Kai vieniems žmonėms poilsis Nidoje tampa tiesiog įprastu būdu atsipalaiduoti, kitiems tai gali būti vieta būti įkvėptais ar dirbti savo kūrybinį darbą. Nidoje tikrai nuolat pulsuoja kūrybinis pulsas ir pučia kultūros vėjas. Šiek tiek apie tai. Kas gi vyksta Nidoje?

Fotografų seminarai

Jeigu karščiausią birželį nuoma Nidoje yra labiausiai reikalinga poilsiautojams, tai kažkuriuo kitu metu galimai pratuštėjus turistams, Nida atsiduoda meno ir kultūros žmonėms. Vienas iš dažnų seminarų, kuris nuolatos vyksta Nidoje – tai fotografų seminaras. Jis kaskart įvyksta pritraukdamas daugybę įdomių fotografų, lektorių ir kitokių įkvepiančių žmonių. Seminaruose aptariamos fotografijos, parodos, vyksta naujų darbų pristatymai, gilinamasi į įgūdžių ar meninio žvilgsnio tobulinimą. Gali vykti kažkurių darbų retrospektyva. Visa tai vyksta ilgai ir fotografija besidomintys žmonės taip pat gali suspėti tarpusavyje užmegzti naudingų ar vertingų pažinčių.

Nidos meno kolonija ir tarpdisciplininis menas

PajūrisKai kuriems žmonėms poilsis Nidoje tiesiogiai dera su darbu. Tai – įvairūs menininkai iš Lietuvos ir užsienio, kurie reziduoja menininkų rezidencijoje – Nidos meno kolonijoje. Čia jie gali kurti, gyventi, bendrauti, daryti savo kūrybos pristatymus. Taigi, visa tai galiausiai virsta ir kažkokia produkcija – kūryba. Menininkai ten gyvena nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo to, pagal kokį projektą ten išvyksta.

Senojo kino festivalis

Vasaros viduryje vyksta ir senojo kino festivalis. Jis leidžia matyti nebylųjį, itin seną kiną, kurio kitur nepamatysi. Taigi, tai išskirtinis kino festivalis. Ne toks, kuriame pamatysi dabar Oskarais nominuojamus filmus, o tuos, kurie yra seni ir vertingi.

Rašytojų ir vertėjų, literatūros festivaliai, seminarai

Sunku net pasakyti, kiek daug literatūros, vertimų, rašytojų festivalių, seminarų vyksta Nidoje kasmet. Neatsitiktinai čia būta ir Tomo Mano, vieno svarbiausių vokiečių modernizmo rašytojų, rezidencijų. Ir daugiau rašytojų čia yra leidę laiką. Literatūros žmonės taip pat renkasi su specifiniais pranešimais, seminarais. Jie klauso profesorių paskaitų, gilinasi į aktualius dalykus tame lauke.

Nidos džiazas

Džiazo gerbėjams nėra geresnės vietos išgirsti šią muziką negu Nidoje. Taigi, belieka išsirinkti nuomą, rasti, kur nakvoti, ir ten leisti laiką. Vakarais klausytis džiazo šioje nuostabioje vietoje – geriausias dalykas, koks gali nutikti mėgstantiems džiazą.

Benai, plaukiam į Nidą – Kernagiui atminti

Nida nėra vienintelė vieta Lietuvoje, kur sukurti paminklai Kernagiui. Tačiau su juo siejamos vietos ir šventės visada nuteikia teigiamai ir džiugiai. Taigi, ir šis festivalis, išsaugotas Kernagio garbei, yra kažkas tokio, kas pritraukia šio atlikėjo gerbėjus. Taip pat vyksta ir kitokios muzikos festivalis, pavyzdžiui, bardų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *