Židinys namų jaukumui ir šilumai

Namai daugeliui tampa ne tik gyvenamąją vieta, bet ir vieta, kurioje galima ilsėtis, leisti daug laiko kartu su šeima ir draugais. Norint, kad namuose būtų jauku tampa svarbus ne tik estetinis vaizdas t.y. interjero jaukumas ir grožis, bet ir komfortas. Komfortui labai svarbi namų šiluma. Norint suderinti namų jaukumą su šiluma galima pagalvoti apie įvairius šildymo būdus. Vienas iš geriausių pasirinkimų norintiems jaukumo – zidiniai.

Židinys kabantis oreTinkamai įrengtas židinys duos dvigubos naudos: bus šilta ir gražu. Dažnai manoma, kad židinio įrengimas tėra interjero pagyvinimas, tačiau taip nėra. Dažnais atvejais jis įrengiamas ne tik dėl grožio, bet ir norint šildyti patalpas. Daugelis net nepagalvoja, kad židinį galima naudoti ne tik kaip papildomą šilumos šaltinį, bet net ir kaip pagrindinį. Žinoma, norint įrengti židinį kaip pagrindinį šildymą, reikia tinkamai jį įrengti. Tokiais atvejais reiks išvedžioti ortakius po visas patalpas, kuriose reikalingas šildymas. Tokiu būdu ortakiais bus pernešamas šiltas oras. Be to, židinys turės būti ne paprasčiausias, o turėti tinkamo dydžio dujų kamerą, sandarias dureles bei reikiamo storio kameros sienas. Turint tokį židinį turi būti dar numatytas antrinis degimas bei veikianti oro reguliavimo sistema.

Židiniui naudojamas paprastas kuras. Galima deginti tiek malkas, tiek ir briketus. Palyginus su kitomis kuro rūšimis, tai šios dvi yra pigus ir ekonomiškas pasirinkimas. Taigi, namo šildymas židiniu tikrai geras pasirinkimas. Žinoma, kad tai būtų iš tiesų ekonomiška, reikia tinkamai įrengti židinį ir visą šildymo sistemą bei būtinai atsižvelgti į tai, kad būtų tinkamai parinktas galingumas, apskaičiuoti, koks bus šildomas plotas ir pan. Tinkamai viską atlikus galima bus tikėtis, kad zidiniai patenkins pirkėjų lūkesčius dėl šilumos.

Jeigu nenorima židinio, kuriame bus deginamos malkos ar briketai, tai galima pagalvoti apie alternatyvą – elektrinį židinį. Tuomet neteks galvoti apie kuro įsigijimą, sandėliavimą, atsinešimą ir net apie papildomą laiką tam, kad sutvarkyti netvarką, kuri liks po tokio kuro panaudojimo. Elektrinis židinys tiks tiems, kurie nori švaros ir, kuriems neaktualus namo šildymas vien tik židiniu, tačiau norima džiaugtis židinio liepsna.

Židinys namuose taps traukos centru, kuris ne tik šildys namus, suteiks komforto ir patogumo, bet ir taps jaukiu akcentu. Leisti laiką šalia židinio yra puiki mintis, tai visuomet garantuos geras emocijas, suteiks ramybės ir laimės. Tai tarsi savotiška terapija ne tik kūnui, bet ir sielai.

Viena mintis apie „Židinys namų jaukumui ir šilumai“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *