Kaip pasiskolinti neišleidžiant per daug?

Gauti paskolą galima įvairiais būdais. Galima kreiptis dėl greitųjų kreditų, galima prašyti banko išduoti vartojimo kreditą, galima net skolintis būstui, automobiliui ir kitam konkrečiam, stambiam pirkiniui. Visi skirtingai būdai turi savų privalumų ir savų trūkumų. Bet visais atvejais noras vis tiek bus tas pats: nesvarbu kokiam tikslui norima gauti paskolą, pasiskolinti visada bus norima su kuo mažesnėmis palūkanomis.

Mūsų moderniame pasaulyje auga paklausa įvairaus (ne)būtinumo prekėms. Net ir tarp būtiniausių prekių atsiranda įvairovė, kuri sukelia vis naujesnių poreikių. Paklausa viskam pasaulyje auga nenumaldomu greičiu. Bet viskas kainuoja ir už viską reikia mokėti. Todėl auga paskolų paklausa. Šiai sričiai pasidarius pelningai, pradeda augti ir paskolų pasiūla. Tas augimas yra matomas plika akimi, nes vien greitų kreditų atsiradimas kelis kartus padidino paskolų pasiūlą. Todėl niekas nenustebs sužinojęs, kad vienas didžiausių šiandienio žmogaus poreikių – pigūs greiti kreditai. Apie 80% visų paprastiems žmonėms (tai yra, ne juridiniams asmenims) išduodamų paskolų sudaro būtent greiti kreditai.

RefinansavimasGreiti kreditai pasižymi didžiausia palūkanų normų variacija. Todėl susirasti pigiausią greitą kreditą nėra paprasčiausias darbas. Jis reikalauja nemažai atsakingumo, nes klaidingas sprendimas gali nulemti, kad teks mokėti iki kelių ar daugiau procentų didesnes palūkanas. Būsto ir kitos stambesnės paskolos tokių didelių skirtumų tikrai neturi. Ten maksimalūs skirtumai siekia vos dešimtasias dalis procento. Todėl pigus greitas kreditas yra finansinių poreikių viršūnėje, nes jį gauti lengviausia ir jo dėka lengviausia patenkinti plačiausios įvairovės poreikius.

Galima sakyti, kad taip yra todėl, kad greiti kreditai nesudaro didelių sumų. Todėl ir skirtumai tarp kainų didesni nei būsto paskolose, kur paskolos suma gali siekti ir milijonus eurų. Bet refinansavimas yra didelių sumų paskola, kur palūkanų variacija irgi yra didelė. Ten paskolos suma retai būna mažesnė nei 10 000 eurų. Dažnai būna ir dar didesnė. Todėl net menkiausias skirtumas tarp BVKKMN gali kainuoti brangiai. Tokie skirtumai tikrai nesudaro tik bereikšmių kelių dešimtinių euro kupiūrų. Skirtumai tarp palūkanų gali nulemti ar teks mokėti tūkstančių daugiau ar mažiau galutinėje sumoje. Jei pavyksta pasinaudoti akcijomis arba priešingai, pataikoma ant brangininko, tai ta suma gali būti net iki kelių kartų didesnė. Todėl refinansavimas irgi turi būti stebimas atidžiai ir renkamasis dar atidžiau.

Greiti kreditai ir refinansavimas panašūs, nes yra suteikiami tų pačių bendrovių (dažniausiai). Jie panašūs dar ir tuo, kad sąlygoja vienas kitą. Greiti kreditai priveda prie refinansavimo, o refinansavimas prie greitų kreditų.

Paminėjome refinansavimo akcijas, kas gali leisti pasiskolinti pigiau. Tai yra vienas iš pagrindinių būdų, kaip pasiskolinti neišleidžiant per daug pinigų. Abi paslaugas (greitus kreditus ir refinansavimą) siūlo tie patys agentai, todėl akcijos galioja abiems paslaugos taip pat. Todėl ieškodami sutaupyti pirmiausia rinkitės patį pigiausią paskolos pasiūlymą. Greiti kreditai dažniausiai nėra sąrašo viršuje. Bet jei jau prireikė greito kredito ar jo refinansavimo, tai visada ieškokite akcijų, kurios padės sutaupyti ir galėsite pasiskolinti neišleisdami perdaug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *