Psichologų patarimai poroms

Lietuvos skyrybų statistika byloja apie tai, kad dauguma susituokusių porų išsiskiria. Šiuo metu poras konsultuoja psichologai, kurie padeda išsaugoti santuoką. Apie tai daugiau galima sužinoti apsilankius https://asklinika.lt/. Pasak statistikos išsiskiria daugiau kaip 50 proc. porų, kurios santuokoje nugyvena daugiau kaip dešimt metų. Dėl to psichologai vis dažniau kviečia visas poras, kurios turi sunkumų, apsilankyti konsultacijoje. Klinikose dirbantys psichologai teikia pagalbą ir padeda išsaugoti santuoką.

SpecialistaiNorint įvardinti priežastį dėl ko dažniausiai išsiskiriama, galima įvardinti dažniausiai pasakomą priežastį – nesutapo charakteriai. Vis dėl to patyrę psichologai čia įžvelgia tiesiog paprastą teisinį terminą, kuris palengvina skyrybų procesą. Iš tikrųjų už šios priežasties stovi kur kas daugiau priežasčių, dėl kurių nekaltas charakteris. Kaip dažniausią skyrybų priežastį galima įvardinti nesusikalbėjimą ir atvėsusius jausmus. Natūralu, kad gyvenant ne pirmus metus jausmai vėsta, jei jie nepalaikomi. Taip pat nesusikalbėjimas atsiranda tuomet, kai sutuoktiniai nustoja kalbėtis ar supranta, kad nebenori nuolaidžiauti. Santuokos pradžioje jiems buvo įprasta kažką nutylėti ar kažką padaryti patiems nelaukiant, kol jų paprašys, tačiau vėliau atsiranda rutina ir nebesinori stengtis dėl kito žmogaus. Kitaip sakant prarandamas noras stengtis. Kai atsiranda pykčiai situacija dar labiau paaštrėja. Daugeliu atvejų atsiradus vaikams, santuoka ima dar labiau braškėti, nes vaikai sukelia daug papildomų rūpesčių. Norint išsaugoti santuoką reikia kalbėtis. Nors tai žino daugelis, tačiau praktikoje retai kuri pora atvirai kalbasi. Dėl to dažnai situacija šeimoje vis blogėja ir atėjus lemiamam momentui nusprendžiama, kad jau gana. Tuomet prasideda skyrybos.

Norint išsaugoti santuoką, reikia nebijoti ieškoti pagalbos. Labai dažnai psichologas yra puiki išeitis. Tereikia abiems užsirašyti į konsultaciją ir į ją nuvykti. Gali prireikti ne vienos konsultacijos, tačiau tai padaryti tikrai verta. Dauguma santuokų galima lengva išgelbėti nuo skyrybų. Taip pat dauguma santuokų galima atgaivinti ir vėl pasijusti mylimiems, ir reikalingiems. Šiuo metu daugelis psichologų teikia konsultacijas poroms, kurios išgyvena santuokos krizę. Tai yra ta priemonė, kuria verta pasinaudoti. Ypatingai psichologas padeda toms poroms, kurios turi vaikų. Dauguma žino, kad skyrybos labai sunkus laikotarpis ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, todėl jei tik yra bent menkiausia galimybė išsaugoti santykius, tai reikia ja pasinaudoti. Be to, tokios konsultacijos, kai šeimoje yra nesutarimai, puikiai tiks ir vaikams t.y. visai šeimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *