Pragulos: kaip jų išvengti?

Pragulos yra vienas iš nemalonių padarinių, kai žmogus ilgą laiką guli lovoje sirgdamas įvairiomis ligomis. Tuomet tampa aktualūs čiužiniai nuo pragulų ir kitos priemonės, kurios padeda jų išvengti. Tinkamai parinkus priemones ir užtikrinant profilaktiką, galima pragulų išvengti ar bent jau didžiąja dalimi jas sumažinti.

Kas yra pragulos? Pragulos įvardinamos kaip odos ar odos audinių pažeidimas. Jos susiformuoja tuomet, kai ilgai išlieka odos toje pačioje vietoje. Pragulos gali atsirasti įvairiose kūno vietose, tai priklauso nuo ligonio gulėjimo pozicijos. Dažniausiai jos susiformuoja kryžkaulio ir kulno srityse. Tuo tarpu, jei pacientas daugiausia sėdi, o ne guli, tai jam pragulos formuojasi kryžkaulio ir menčių srityse. Tam gali padėti įvairios funkcinės lovos.

čiužiniai nuo pragulųPragulų problema yra labai didelė. Visų pirma tai reiškia ne ką kitą, o blogą ligonio gyvenimo kokybę, nes pragulos ne tik yra estetinė problema, bet ir sukelia diskomfortą. Dažnai pakinta kvapas, kuris nėra malonus ir sukelia ligoniui skausmą. Taip pat sunku tokias pragulas tvarstyti. Be to, reikia paminėti, kad pragulos gali komplikuotis ir atsirasti uždegimas ar infekcija, o tai gali sukelti ir mirtį.

Norint išvengti pragulų yra naudojamos įvairios priemonės, pavyzdžiui, specialios lovos ir čiužiniai. Tiesa, iš pradžių gali pasirodyti, kad jų kaina didelė, tačiau yra paskaičiuota, kad profilaktinės priemonės yra daug pigesnės, nei pragulų gydymas ligoninėje. Dėl to reikia suprasti, kad profilaktika yra svarbesnė, nei pragulų gydymas. Pragulos atsiranda ne tik dėl to, kad reikia ilgą laiką gulėti ar sėdėti, bet ir dėl to, kad oda itin sausa ar žmogus linkęs į prakaitavimą, todėl ir odos nuolatinė drėgmė gulint ar sėdint sukelia pragulas. Tam būtini čiužiniai nuo pragulų ir funkcinės lovos. Šie pirkiniai turi būti pirmoje vietoje, kuomet reikia slaugyti sunkų ligonį, kuris negali judėti ir daug laiko praleidžia lovoje gulint ar sėdint toje pačioje pozicijoje.

Kai dėl įvairių ligų žmogus nebegali vaikščioti ir jis ilgą laiką guli, tai jam gali atsirasti pragulos. Tokiais atvejais reikalinga atitinkama priežiūra ir pragulų profilaktika, kuri labai svarbi. Taip nutinka dėl to, kad visiška ar dalinė nejudra sąlygoja tam tikrus ne itin malonius pakitimus ligonio odoje. Tuomet susiformuoja pragulos, kurias reikia ne tik gydyti, bet ir ieškoti būdų, kaip jų išvengti. Daug paprasčiau jų išvengti, nei gydyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *