Pragulos: kaip jų išvengti?

Pragulos yra vienas iš nemalonių padarinių, kai žmogus ilgą laiką guli lovoje sirgdamas įvairiomis ligomis. Tuomet tampa aktualūs čiužiniai nuo pragulų ir kitos priemonės, kurios padeda jų išvengti. Tinkamai parinkus priemones ir užtikrinant profilaktiką, galima pragulų išvengti ar bent jau didžiąja dalimi jas sumažinti.

Kas yra pragulos? Pragulos įvardinamos kaip odos ar odos audinių pažeidimas. Jos susiformuoja tuomet, kai ilgai išlieka odos toje pačioje vietoje. Pragulos gali atsirasti įvairiose kūno vietose, tai priklauso nuo ligonio gulėjimo pozicijos. Dažniausiai jos susiformuoja kryžkaulio ir kulno srityse. Tuo tarpu, jei pacientas daugiausia sėdi, o ne guli, tai jam pragulos formuojasi kryžkaulio ir menčių srityse. Tam gali padėti įvairios funkcinės lovos.

čiužiniai nuo pragulųPragulų problema yra labai didelė. Visų pirma tai reiškia ne ką kitą, o blogą ligonio gyvenimo kokybę, nes pragulos ne tik yra estetinė problema, bet ir sukelia diskomfortą. Dažnai pakinta kvapas, kuris nėra malonus ir sukelia ligoniui skausmą. Taip pat sunku tokias pragulas tvarstyti. Be to, reikia paminėti, kad pragulos gali komplikuotis ir atsirasti uždegimas ar infekcija, o tai gali sukelti ir mirtį.

Toliau skaityti „Pragulos: kaip jų išvengti?”