Pasirengimas darbams su mediena

Kai jau turite visą reikiamą įrangą darbams su medžiu, medienos centras turi galvoti apie tai, kokių pasirengimo priemonių dar reikia.

Medienos centras ir dirbtuvės

Kiekvienas dirbantis su mediena, turi turėti savo dirbtuves. Jose turėtų per vidurį būti pagrindinė surinkimo vieta, virš jos galėtų kaboti reguliuojamas apšvietimas. Ši surinkimo vieta gali būti tiesiog stalas. Šalia gali būti vienos kombinuotosios staklės, kitoje pusėje – pjovimo staklės. Šonuose ties sienomis būtų rėžtuvo stovas, išdrožtų kalimo staklės, juostinės pjaustymo staklės, sieninės spintos medienos laikymo vieta, dulkių ištrauktuvas, vieta apdailos darbams, stalas su braižymo lenta, gesintuvas, lentynos įrankiams, papildomi darbastaliai. Tokiose dirbtuvėse medienos centras bus profesionalus ir patogiai viską išdėliojus bus galima produktyviai dirbti.

Sveikatos ir saugos reikalavimai

MedienaŽinoma, tokie darbai yra pavojingi, todėl kiekvienas dirbantis turi pasirūpinti saugumu. Na o juridiniams asmenims tenka dar daugiau įsipareigojimų aprūpinti darbuotojus saugumo priemonėmis. Reikėtų turėti būtinai viską, kas apsaugotų nuo gaisro. Tai būtų ir gesintuvas, ir akmens vata (nedegia) šiltinimas patalpų. Būtina laikytis elektros saugos, negali būti kažkokių atvirų laidų ar jungčių. Medienos apdirbimo vieta gali įsižiebti ir nuo menkos kibirkšties.

Labai svarbu, kad dirbtuvėse ar medienos centre apskritai būtų laikomasi darbų tvarkos. Visi turi susitvarkyti, padėti į vietą viską, ką naudojo. Dažnai nelaimės atsitinka tiesiog dėl netvarkos, ypač kai dirbama su aštriais daiktais. Dirbtuves reikia laikyti kiek įmanoma tvarkingesnes

Taip pat reikia pasirūpinti sveikatos apsauga. Nemažai su mediena atliekamų darbų sukelia didelį triukšmą. Tuo tikslu reikia saugoti ausis. Galima naudoti arba specialias statybininko ausines, sugeriančias garsą, arba galima naudoti tiesiog ausų kištukus, kurie taip pat sulaikys garsą, tačiau juos su pirštinėmis bus ne taip patogu išsiimti ir įsidėti. Dirbtuvėse būtinai turi būti ir pirmosios pagalbos vaistinėle, kad nutikus nelaimei ar tiesiog įsipjovus būtų galima suteikti pirmąją pagalbą. Akių apsauga irgi reikalinga. Kadangi dirbant su medžiu į visas puses gali lėkti medienos drožlės, skiedros. Jų patekimas į akis gali lemti rimtą sužalojimą. Tad būtina saugotis ir naudoti specialius akinius. Siekiant apsaugoti kvėpavimo takų sistemą, reikia naudoti respiratorių. Na o storos darbinės pirštinės saugos rankų odą ir neleis patekti pašinams į pirštus. Kaip buvo minėta anksčiau, dirbtuvėse reikia pastatyti ir dulkių ištraukimo aparatą, kadangi jų tikrai susidarys nuo medienos labai daug, ir jos trukdys dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *