Lapuočių medienos įvairovė

Nors į Lietuvos lentpjūvės daugiausiai atkeliauja spygliuočių, tačiau taip pat į jas kartais atvažiuoja ir vienas kitas lapuotis. Jo mediena būna sunki, kieta, ilgaamžė ir sunkiau apdirbama. Tuo pasižymi lapuočių mediena. Vėlgi, Europoje ji yra vidutinio kietumo, na o atogrąžų miškuose auganti stebina visišku tvirtumu. Mūsų lentpjūvės netgi yra pritaikytos daugiau minkšto medžio apdirbimui, tad netgi būtų įdomu matyti, kas būtų, jeigu kas nors atvežtų didžiulį tropinį medį su kietu kaip akmuo kamienu, ką tada darytų lentpjūvės darbuotojai.

Mediena Lietuvoje

Medienos gaminiaiLietuvoje auga nemažai lapuočių, nes tam tinkamas klimatas. Tačiau spygliuočių miškus, kuriuose pradeda augti lapuočiai, mes vadiname giriomis ir sakome, kad toks miškas netenka savybių, darosi daug blogesnis, labiau vertiname būtent spygliuočius. O lapuočiai, augantys soduose, miestuose, nėra kertami ir naudojami medienai, nes jų tiesiog nedaug. Visgi vis tiek aptarsime, kokios yra lapuočių, augančių Lietuvoje, rūšys, nes ir jos kartais atvažiuoja į lentpjūvės sandėlius.

Pirmiausiai galima paminėti paprastąjį uosį, augantį ne tik pas mus, bet ir JAV. Jis pasižymi blyškios medaus spalvos su ryškiu prieaugio rievių piešiniu. Uosio mediena gerai tinka apdailai, uosis yra tinkamas ir darbui, apdirbimui. Mūsų šalies pasididžiavimas – beržas. Šis medis puikus tuo, kad turi mažai šakų, taigi, kamienas ilgas ir laibas, galima gražias lentas išpjauti. Jis turi neryškų medienos piešinį, ir pati mediena yra balta arba blyški. Beržas labai minkšto medžio, todėl su juo lengva dirbti. Galima sakyti, kad iš beržo mes iš tiesų kartais matome lietuviškų baldų ar dirbinių. Na ir kaip gi nepaminėjus ąžuolo. Lietuvoje auga paprastasis ąžuolas (kai JAV yra ir raudonasis ąžuolas suteikiantis tamsesnę medieną). Privalumas toks, kad ąžuolas tikrai ilgaamžis, iš jo pagaminti baldai gali prabūti kelis šimtus metų. Trūkumas – sunkiau tokią kietą medieną apdirbti.

Užsienio lapuočiai

Pasaulyje auga labai įdomių ir skirtingų lapuočių, kurių mediena tinka įvairiems darbams. Pavyzdžiui, yra juodasis riešutmedis, kuris auga JAV. Jo mediena yra labai tamsiai ruda su raudonu atspalviu. Jis gana šiurkštaus pluošto, tačiau nesunkiai apdorojamas. Tokios medienos baldai yra ypatingi, nereikalaujantys jokios papildomos apdailos. Tokio medžio tikrai nedažysi spalvotu laku. Padengsi apsauginiu permatomu ir mėgausiesi, kad turi iš tokios medienos pagamintą baldą. Kraštuotasis eukaliptas taip pat suteikia mums neįprastą tamsią medieną, kurią apdirbti yra ne taip ir lengva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *