Stogo dengėjai rizikuoja ne tik nuristi

Jeigu sena stogo danga prarado formą, veikiausiai norėsite pakeisti tą dangą. Tuomet ieškosite stogdengio. Visi visada pažįsta vieną ar kitą stogdengį, su kurio pagalba galima susitvarkyti net ir labiausiai kiaurą stogą, o ir uždengti visiškai naują namą. Tačiau stogdengio darbas sunkus, ir stogdengys gali savo darbą atlikti, o rizikų turėti daugiau negu įsivaizduojate.

Rizika, kad nukris

Dangos stogamsViena iš akivaizdžiausių rizikų dirbant ant stogo – kad nukrisi. Nors stogdengių nukrenta ir nedaug, tačiau kone kiekvienas, dirbantis šį darbą visą gyvenimą, paliudytų, kad nors kartą yra nukritęs kad ir iš nedidelio aukščio. Nukristi galima, kai būna slidus paviršius ir batai ne visai pritaikyti. Taip pat tada, kai būna šlapia. Jeigu dirbama per karščius, gali saulė taip užkepinti galvą, kad staiga aptems akyse ir tada taipogi lauks ne kokia baigtis, o gal griūtis. Galų gale, kai kurios stogų konstrukcijos būna labai nepatvarios, tą stogdengys turėtų gerai įvertinti. Kartais gali būti supuvusios gegnės ar kitos namo dalys tiesiog laukti papildomo svorio ir tada jau tikrai įlūžti. Taigi, rizikų visada yra labai daug. Geras stogo dengėjas turi tą žinoti, įvertinti, ir, nors tai ir mažina darbo našumą, stengtis naudotis visomis aukštalipio apsaugos priemonėmis. Tai yra apsauginės virvės, lyną, trosai, šalmas.

Rizika, kad nesumokės

Dar viena rizika stogdengiui, kai yra keičiama stogo danga – kad jam liks nesumokėta. Toks variantas taip pat yra galimas, ypatingai tiems, kurie dirba nelegaliai ir tik kartais kam nors ką nors patvarko. Nemokantieji mokesčių negalėtų nieko įrodyti teisiniu būdu. Na o tie, kurie mokesčius moka, vis tiek gali turėti konfliktų ir susidūrimų nemalonių. Taip dažniausiai nutinka su pagyvenusiais klientais, kurie bet kokiu atveju labai nori mokėti kuo mažiau. Ne vienas stogdengys prisimena skaudžias situacijas, kai sutariama tam tikra kaina, vėliau klientas nori už ją papildomų neįtrauktų paslaugų arba sumokėjęs tris dalis, ketvirtosios, galutinės, nebemoka, dingsta kaip į niekur. Taigi, stogdengys visada šiek tiek rizikuoja. Taip pat rizikuoja ir bet kuris kitas statybininkas. Tačiau visada visur yra žmogiškasis faktorius ir tiesiog reikia stengtis kalbėtis kuo daugiau iš anksto. Taip pat stogdengiui verta turėti sutartį, kurioje viskas būtų įvertinta, įteisinta, ir neatlikus klientui mokėjimo, būtų galima kreiptis dėl pinigų išieškojimo, nors, reikėtų tikėtis, kad tokių atvejų būtų mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *