Pasirengimas darbams su mediena

Kai jau turite visą reikiamą įrangą darbams su medžiu, medienos centras turi galvoti apie tai, kokių pasirengimo priemonių dar reikia.

Medienos centras ir dirbtuvės

Kiekvienas dirbantis su mediena, turi turėti savo dirbtuves. Jose turėtų per vidurį būti pagrindinė surinkimo vieta, virš jos galėtų kaboti reguliuojamas apšvietimas. Ši surinkimo vieta gali būti tiesiog stalas. Šalia gali būti vienos kombinuotosios staklės, kitoje pusėje – pjovimo staklės. Šonuose ties sienomis būtų rėžtuvo stovas, išdrožtų kalimo staklės, juostinės pjaustymo staklės, sieninės spintos medienos laikymo vieta, dulkių ištrauktuvas, vieta apdailos darbams, stalas su braižymo lenta, gesintuvas, lentynos įrankiams, papildomi darbastaliai. Tokiose dirbtuvėse medienos centras bus profesionalus ir patogiai viską išdėliojus bus galima produktyviai dirbti.

Sveikatos ir saugos reikalavimai

MedienaŽinoma, tokie darbai yra pavojingi, todėl kiekvienas dirbantis turi pasirūpinti saugumu. Na o juridiniams asmenims tenka dar daugiau įsipareigojimų aprūpinti darbuotojus saugumo priemonėmis. Reikėtų turėti būtinai viską, kas apsaugotų nuo gaisro. Tai būtų ir gesintuvas, ir akmens vata (nedegia) šiltinimas patalpų. Būtina laikytis elektros saugos, negali būti kažkokių atvirų laidų ar jungčių. Medienos apdirbimo vieta gali įsižiebti ir nuo menkos kibirkšties.

Toliau skaityti „Pasirengimas darbams su mediena”