Statome medinį namą

Svajojantiems apie savo būstą aišku, kad mediniai namai kainos ir kokybės atžvilgiu yra parankus lietuviškas variantas. Juk mediena yra mūsų svarbus naudingasis išteklius, o ir jos visa prigimtis mums tokia maloni. Todėlmediniai namai paprastai teikia tikrą malonumą. Ką vertėtų apgalvoti, statant medinį namą?

Medienos tipo pasirinkimas

Kai kalbame apie medienos tipą, tai lyginame ne obelį su beržu, o lyginame klijuotą medieną su rąstais. Pirmiausia pakalbėkime apie rąstus. Jeigu darysite namus su jais, tuomet turėsite žinoti, kad namo sienos džiūstant rąstams visgi šiek tiek nusės, gali net iki 15 centimetrų 2 metrams aukščio tekti toks nusėdimo rodiklis. Tačiau apskritai tai yra laba gera statybinė medžiaga. Ji patraukli, ir ją palyginus paprasta apdirbti, dėl to ji netgi nebus labai brangi. Ji ir atrodys tikrai viliojančiai – tiems, kas ilgisi miško, gamtos, kas nori tikro rąstinio namelio.

Namų kainaO kaip gi klijuota mediena? Daug ką ji atbaido dėl to, kad kaina tokio medinio namo yra kur kas didesnė, tačiau visgi tokia medžiaga turi privalumų. Galima laikyti, kad ji yra patvaresnė. Jos yra puiki paviršiaus kokybė, nes pirma yra atrenkama mediena, išpjaunama tik labai gera, ir tada klijuojama. Taigi, ji bus kokybiškesnė už natūralią medieną. Be to klijuotoje medienoje nebus vidinių įtempimų, tad tokie statiniai, kurių sienos yra iš klijuotos medienos, būna daug stipresni. Kartu jie geriau išlaiko ir visą savo karkasą, formą. Tad norintiems patvaresnio namo, tikrai verta pagalvoti apie klijuotos medienos pasirinkimą.

Dar šiek tiek apie klijuotą medieną

Taigi, jeigu visgi nuspręsite, kad jūsų namai turėtų būti iš klijuotos medienos, reikėtų apie ją žinoti keletą reikšmingų dalykų. Pirmiausia, tai, kad klijuoto taško ilgis gali siekti labai ilgą atstumą – netgi iki 20 metrų. Tokios ilgos lentos užtikrina, kad bus išvengta rąstų sutrūkimo. Taip pat verta paminėti, kad namai iš klijuotos medienos statomi lengvai, jie greitai surenkami. Kadangi iš jos gali išpjauti kokias nori formas, tai verta pasakyti, kad ir namo pastatymas gali būti nestandartinis. Sutaupysite ir apdailai. Klijuota mediena jau iškart yra labai estetiškas sprendimas, nebereikės daug papildomos apdailos, pakaks tik kokio nors grunto, impregnavo.

Jeigu norite namą statyti draustinoje teritorijoje, miške, nacionaliniame parke, tikėtina, kad medinis, rąstinis ar klijuotos medienos namas labiau atitiks vietos etnografinius reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *