Nida ir menas

Meniškos sielos žmones taip pat gali dominti poilsis Nidoje. Kultūros galima ieškoti ne tik megapoliuose, išugdančiuose menininkus, bet ir gamtos apsuptyje. Nida – turtingos istorijos kurortinis miestelis, kuriame ne vienas menininkas sėmėsi įkvėpimo. Tad keliaudami ir ilsėdamiesi čia bent kartais pastebėkite ne tik gamtos didybę, bet ir meno įtakas šiai vietai.

Nidos meno kolonija

Gyvenimas NidojeŽiemos metu ir paprastiems žmonėms nuoma Nidoje prieinama Nidos meno kolonijoje, tačiau dažniausiai čia apsistoja menininkai rezidentai iš įvairių vietų, tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Neseniai antrą didžiulį pastatą prisistačiusi Nidos meno kolonija visada atvira lankytojams, norintiems pamatyti, ką sukūrė menininkai. Tam, kad atvykusiems reziduoti menininkams Nida netaptų tik poilsio vieta be įsipareigojimų, visgi yra skatinama sukurti kažkokius meno kūrinius, orientuotus į rezultatą, ir vėliau juos pristatyti žmonėms. Taigi, Nidos svečiai, apsistoję įvairiose vilose ir nameliuose, gali kultūros ieškoti ir čia – Nidos meno kolonijoje.

Bovari ir Sartro šleifas

Kai domina poilsis Nidoje, galite pamatyti vienur kitur besipuikuojantį klasikinį kadrą – per kopas einantį filosofą Sartrą. Fotografuota Nidoje, o neseniai nuotrauka sukėlė skandalą, arba – sulaukė daug dėmesio. Buvo atkreiptas dėmesys, kad nuotraukoje yra ir dar vienas šešėlis, tai Bovari, jo žmonos, taip pat stiprios filosofės ir feministės šešėlis. Įdomu tai, kad nors ir filosofavo ji feminizmo lauke, visgi galiausiai nuotraukoje simboliškai buvo paliktas tik moters šešėlis, o priekyje išstatytas vyras… Taigi, šis derinys yra populiari nuotrauka ir dėl garsių įamžintų žmonių, ir dėl fotografo profesionalumo. Būdami Nidoje, žinokite, vaikščiojate takais, kuriais kažkada vaikščiojo garsūs filosofai, savo minties gija darę įtaką visai Europai.

Tomo Mano namelis

Šio namelio nuoma Nidoje neišdegtų – namelis paverstas memorialu ir muziejumi. Tačiau Tomo mano, garsaus rašytojo, magiškojo egzistencializmo atstovo namuose vis dar vyksta kultūrinis kvėpavimas. Čia kasmet vyksta Tomo Mano festivalis. Čia renkasi ne tik rašto žmonės – rašytojai, vertėjai, redaktoriai – bet ir įvairių kitų sričių menininkai.

Nidos muzikos ir kino festivaliai

Kartais didesniuose Nidos baruose arba kultūros centro salėje vyksta įvairūs koncertai. Šioje terpėje mielai koncertuoja operos, klasikinės muzikos atlikėjai, ir su instrumentiniais, ir su vokaliniais pasirodymais. Taip pat kasmet vasarą vyksta kino festivalis. Kadangi apskritai yra kultūros centras, taigi, galima tikėtis, kad klasikinių ir modernių kultūros renginių čia kartais gali įvykti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *