Kas įtakoja nekilnojamojo turto vertę?

Perkant arba parduodant turtą tampa svarbus nekilnojamo turto vertinimas. Tai naudinga abiems sandorio pusėms t.y. ir pardavėjui, kuris parduoda nekilnojamąjį turtą, ir pirkėjui, kuris nori įsigyti būstą ar žemės sklypą. Žinant turto vertę galima sėkmingai sudaryti sandorį.

NT vertinimasTais atvejais, kai esate pirkėjas, tai vertinti turtą bus naudinga dėl to, kad sužinosite ar paprasčiausiai nepermokate už būstą ar žemės sklypą. Juk kartais būna, kad pardavėjas sugalvoja tokią pinigų sumą už savo parduodamą nekilnojamąjį turtą, kad jis to nevertas. Tam, kad neapsigauti, reikia atlikti turto vertinimą ir sužinosite, kokia yra reali turto kaina. Jeigu esate pardavėjas, tai atlikti turto vertinimą yra taip pat labai naudinga. Jeigu norite parduoti turtą greičiau ar gauti tokią pinigų sumą, kurios turtas yra iš tikrųjų vertas, tai jums naudinga bus užsakyti turto vertinimą, kurį galėsite pateikti susidomėjusiems pirkėjams. Tai du atvejai, kuomet vertinimas yra labai reikalingas, tačiau nėra būtinas. Jeigu pirksite būstą ar žemės sklypą imdami paskolą iš banko ar kredito bendrovės, pavyzdžiui, kredito unijos, tai jums reikės pateikti turto vertinimą, kurį atliko tokie turto vertintojai, kurie pripažįstami toje kredito įstaigoje, kurioje ketinate imti paskolą.

Yra tam tikri veiksniai, kurie įtakoja nekilnojamojo turto vertę. Viena iš svarbiausių – vieta. Taigi, nuo to, kurioje vietoje stovi būstas ar yra žemės sklypas, priklauso didžioji dalis vertės. Kuo geresnė vieta, pavyzdžiui, miesto rajonas, tuo didesnė bus vertė. Reikia žinoti, kad kuo nepatrauklesnė vieta, kurioje yra nekilnojamas turtas, tuo mažiau bus vertas toks turtas. Tą žinoti pravers ir tiems, kurie perka nekilnojamąjį turtą, nes vėliau gali būti bėdų norint parduoti turtą ar gauti gerą kainą už žemės sklypą, ar būstą.

Kiekvienu atveju nekilnojamo turto vertinimas padeda adekvačiai įvertinti situaciją ir nustatyti objektyvią kainą. Pavyzdžiui, ne tik vieta turi įtakos turto vertei, bet ir būsto įrengimas. Didžiausia vertė bus tų būstų, kurie yra įrengti kokybiškomis medžiagomis. Taip pat tie, kurie įrengti ne bet kaip, o skoningai. Kuo geresnis remontas, tuo didesnė ir turto vertė.

Ne mažiau įtakos turi ir rinkos situacija. Nors ji gali svyruoti, tačiau žinant realią situaciją galima nustatyti objektyvią vertę. Be to, įtakos kainai turi ir kiti pardavėjai, kurie parduoda panašų turtą ar toje pačioje vietovėje. Viską sudėjus galima numatyti, kokia bus vertė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *