Ką reikia žinoti, jei parduodate mišką?

Pastaruoju metu vis daugiau miškų parduodama, todėl tiems, kurie yra miško savininkai tampa aktuali informacija, kuri yra su tuo susijusi. Juos domina ne tik 1 ha miško kaina, bet ir tai ar parduoti visą mišką, ar tik medieną išsikirtimui. Taip pat tampa aktualu ir tai, kaip surasti tinkamus miško supirkėjus, nes jų dabar yra daugybė.

Miškų kainosMiško pardavimas galimas tiek parduodant tik medžius išsikirtimui, tiek ir parduodant visą mišką, kai parduodama žemė kartu su joje augančiais medžiais. Kartais galvojama, kad parduodu mišką išsikirtimui ir gausiu pinigus, o niekuo daugiau rūpintis man nereikės. Miško savininkas turi gerai apgalvoti kaip nori parduoti, nes vienais atvejais naudingiau parduoti tik medieną, o kitais atvejais geriau parduoti visą mišką. Jeigu svarstote ką daryti, tai galima kreiptis į specialistus, kurie konsultuoja miškų pardavimo klausimais ir jie išklausę jūsų esamą situaciją galės patarti kaip elgtis būtų naudingiau arba pasakys, kokie galimi būdai, kad gautumėte pakankamai informacijos ir galėtumėte patys nuspręsti.

Kai kuriais atvejais yra naudinga parduoti tik medieną, o ne visą mišką. Tai gali būti tie atvejai, kai norima pasilikti žemę, o medieną reikia parduoti. Tokiu atveju reikia žinoti, kad iškirtus medžius, reikės pasirūpinti miško atsodinimu. Tai svarbu žinoti tam, kad galima būtų apskaičiuoti sumą pinigų, kuri bus sumokėta už medžių iškirtimą. Kai kuriais atvejais yra nurodoma, kad mokama suma už medžių iškirtimą ir atsodinimas bus vykdomas už miško supirkėjo pinigus, tačiau ne visi tokie pasiūlymai, todėl reikia atidžiai vertinti siūlomas sumas. Kitais atvejais, kai parduodamas visas miškas, tai nėra problemų dėl atsodinimo rūpesčių. Kiekvienas pirkėjas nori sužinoti kokia yra 1 ha miško kaina, kad žinotų ar verta už tiek parduoti. Tiesa, jeigu parduodu mišką, tai dar nereiškia, kad gausiu didžiausią siūlomą kainą. Kartais matome skelbimuose, kad nurodo didelę kainą už hektarą, tačiau vėliau paaiškėja, kad siūloma kaina bus gerokai mažesnė. Kodėl taip nutinka? Taip nutinka dėl paprastos priežasties. Miško supirkimo kaina gali būti skirtinga, nes priklauso nuo tam tikrų faktorių, tarkim, miško kokybės, vietovės, privažiavimo ypatumų ir pan. Kuo geresnės būklės miškas ir kuo geresnė jame mediena, tuo didesnę kainą gausite. Visais atvejais naudinga kreiptis į miško supirkėjus, kad sužinoti, kokia kaina siūloma už jūsų miško nuosavybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *