Kaip sumontuoti roletus?

Visi puikiai žinome, jog kiekvienas lietuvis labiau už viską mėgsta sutaupyti. Jei jis gali kažką padaryti pats ir taip išvengti profesionalo samdymo, jis būtinai tai ir padarys. Tai ypač susiję su namų įranga ir remontu. Tad jei jus domina roletai diena naktis, jūs taip pat galite sutaupyti – užsisakykite roletus ir sumontuokite juos patys. Žinoma, savo srities profesionalai turbūt padarytų tai greičiau ir paprasčiau, tačiau jei iš tiesų norite sutaupyti, galite tai atlikti ir patys.

RoletaiTiek roletai diena naktis, tiek ir plisuotos žaliuzės įrengiamos gana paprastai, tam nereikės jokių specialių įrankių ar žinių. Pateikiame jums trumpą instruktažą kaip tai pasidaryti patiems ir sutaupyti pinigų.

Pirmas dalykas kurį reikėtų padaryti, tai pamatuoti erdvę, kurioje bus kabinami roletai diena naktis arba plisuotos žaliuzės. Tai reikalinga tam, jog nusipirktumėte tinkamo dydžio žaliuzes arba roletus. Paprasčiausiai pamatuokite išorinę lango pusę išilgai ir skersai. Pagal gautus rezultatus užsisakykite roletus arba žaliuzes. Kai jau turite roletus ar žaliuzes, pasižymėkite vietas, kuriose juos montuosite. Puikiausiai tai padarysite su paprastu pieštuku. Tiesiog pridėkite žaliuzes prie lango, įsitikinkite jog viskas tinka taip, kaip ir norėtumėte, ir pasižymėkite tvirtinimo vietas.

Kai tai padarysite, galėsite pradėti montavimo darbus. Pirmiausiai pridėkite bėgelius prie tos vietos, kurią pasižymėjote. Atidarykite bėgelį, jo tvirtinimo vietoje įstatykite savisriegį varžtą ir pradėkite jį sukti. Tiesa, ši užduotis gali kisti nuo to, į kokį paviršių jūs gręžiate. Jei gręžiate į betoną ar per plyteles, visų pirma reikės pasidaryti skylę ir įstatyti ankerį. Skylei padaryti jums prireiks specialaus grąžto, skirto būtent betonui arba plytelėms. Jei gręžiate į medį arba plokštę, tai galite padaryti ir su paprasčiausiu medžio grąžtu arba savisriegiu varžtu. Kai išgręšite skylę ir pritvirtinsite varžtelį, jums beliks pritvirtinti žaliuzės rėmelį ir įdėti į vidų pačią žaliuzę. Štai ir viskas – jos sumontuotos.

Realiai, pati sunkiausia dalis yra skylės išgręžimas. Čia galite susidurti su sunkumais kurie pareikalaus specialios įrangos. Pavyzdžiui, gręžimas į betoną nebus sėkmingas naudojant paprastą suktuvą-gręžtuvą – jums prireiks perforatoriaus arba bent jau smūginio gręžtuvo. Jei gręšite per plyteles, jums reikės grąžto pagaminto iš deimanto, o jis gali atsieiti labai brangiai, todėl jei iš anksto numatote, jog galite susidurti su tokiais ar panašiais sunkumais, geriau šį darbą patikėti profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *