Ar sėdmaišiai vaikams yra saugūs?

Jei planuojate savo atžalos kambario interjerą, pasirūpinkite jog jis ne tik gerai atrodytų, būtų funkcionalus, tačiau ir būtų komfortabilus jūsų vaikui. Sėdmaišiai vaikams galėtų būti puikus papildymas į kiekvieno vaiko ar jaunuolio kambarį – tai ir madinga, ir patogu. Be to, nesvarbu kokio amžiaus yra vaikas – jiems visiems labai patinka sėdmaišiai.

SėdmaišiaiSėdmaišiai vaikams yra geras sprendimas ne tik dėl to, jog gražiai atrodo – jie taip pat yra labai saugūs, patvarūs, bei gali tapti gerais pagalbininkais mokantis ar darant mankštas. Tai yra vieša paslaptis, jog visų amžiaus grupių vaikai mėgsta sėdmaišius. Tiek kūdikiai, tiek mokyklinukai, tiek ir paaugliai. Sėdmaišiai vaikams yra ganėtinai patvarūs, todėl dažniausiai jie naudojami ne tik pagal pagrindinę paskirtį, t.y. sėdėjimui, bet ir kitiems reikalams – pvz. žaidimams lauke. Nuo pat mažo amžiaus vaikai pažįsta pasaulį mokydamiesi dalykų dydžius, jų spalvas, formas, tekstūras. Visa tai vyksta taip pat žaidimo būdu. Tai reiškia, jog turėdamas sėdmaišį savo kambaryje, vaikas galės jį liesti, matyti, formuoti, ir taip geriau ir greičiau vystyti savo įgūdžius.

Tikriausiai vienas iš svarbiausių klausimų kurį sau nori atsakyti kiekvienas tėvas, yra saugumas. Dar 1970 metais parduotuvėse pradėti pardavinėti sėdmaišiai. Tiesa, jie nebuvo tokie prieinami kiekvienam kaip yra dabar – tuomet tai buvo vertinama kaip išskirtinės prabangos ir avangardo elementas. Gydytojai rekomenduodavo juos tiems, kas turi problemų su stuburu arba kam buvo neseniai atlikta nugaros operacijos. Sėdmaišių kaina dar labiau išaugo 1990 metais, kai ėmė augti jų populiarumas. Tiesa, tai jau nebebuvo prabangos ženklas – juos pamėgo vaikai, todėl kiekvienas jaunuolis norėdamas šauniai atrodyti, tiesiog privalėjo savo kambaryje turėti sėdmaišį. Kai taip nutiko, atsirado specialūs reglamentai ir sėdmaišių gaminimo standartai, kurie nustatė, jog jie turi būti visiškai saugūs net ir mažiems vaikams – pakankamai tvirti, jog vaikas nesugebėtų jo praardyti ir gauti priėjimo prie viduje esančio turinio. Vos po 5 metų, t.y. 1995-aisiais, net 12 milijonų sėdmaišių skirtų vaikams buvo atšaukti iš prekybos, kadangi buvo užfiksuotas atvejis, kuomet vaikas sugebėjo patekti į sėdmaišio vidų. Būtent tuo metu visi sėdmaišiai vaikams dar kartą buvo permaketuoti, didesnį dėmesį skiriant saugumui. Šiais laikais reikalavimai sėdmaišių saugumui yra dar didesni, todėl galite net neabejoti, jog jie yra visiškai saugūs ir jūsų vaikas tikrai nesugebės patekti į jų vidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *