Kaip keičiasi butų rinka Vilniuje

Jeigu jus domina butai Vilniuje, nori nenori, galiausiai pamatai, kad rinka yra tikrai nepastovi. Vienu metu butai kainuoja tam tikras sumas, po kelerių metų tai jau labai skiriasi. Ir keičiasi kanos ne tik atsižvelgiant į bendrą kainų kilimą ir valiutos nuvertėjimą, bet ir į kitas tendencijas.

Kurie rajonai įgauna pranašumą

Butai VilniujeNors labai daug namų yra statoma tuose senuose gyvenamuosiuose rajonuose, tačiau vis daugiau pranašumo įgyja stoties, Naujamiesčio ir Naujininkų rajonai. Jie dar laikomi iš dalies pavojingais, juose dar galima surasti didesnį nusikalstamumą nei kitur, tačiau net ir tyriausiuose rajonuose visada gali rasti ir žemai puolusių, nusiritusių žmonių, kurie daro nusikaltimus. Visgi, butai Vilniuje seka vakarietiškų NT rinkų tendencijas, kai brangsta būtent senuose bloguose, tačiau strategiškai puikioje vietoje esančiuose rajonuose įsikūrę butai. Taigi, jeigu norite investuoti – pirkite butą netoli stoties ir vėliau tai tikrai atsipirks.

Pirkimo kainos

Kaip keičiasi kainos? Pastaruoju metu atpigo patys brangiausi butai, tačiau vidutinių ir mažų kainų butai tik pabrango. Taip yra dėl to, kad žmonėms labiausiai reikia vidutinio brangumo butų, o tų pačių brangiausių dažniausiai tiesiog nepavyksta apskritai įpirkti. Turbūt brangiausi butai yra pačiame centre, tarkime, Olimpiečių gatvėje naujuose namuose, tiesiai priešais tekančią Nerį. Taip… Už vaizdą į Nerį visada tenka susimokėti. Tad kai kam geriau tiesiog pasikabinti foto tapetą su gražiais vaizdais ir prilaikyti savo arklius piniginėje. Tuo tarpu, gera perspektyva yra butai Naujamiestyje. Šiame rajone vis dar pinga gyvenamasis plotas, ir jūs vis dar galite tapti tais, kurie ten susiras geriausią gyvenimo vietą. Tai tikrai puiki investicija, nes nuo Naujamiesčio pėsčiomis lengvai pasieksite bet kurią jums tinkamą vietą, ir galėsite ten ramiai apsigyventi.

Nuomos kainos

O kaip atrodo dabartinės butų nuomos kainos? Jeigu norite 3 kambarių buto pačiame centre, kainos prasidės nuo 600 eurų, tačiau tai dar bus prasčiausiai atrodantis butas. Lubų kainoms nelabai yra, tačiau už gražų butą centre teks mokėti bent jau 1000 eurų per mėnesį. Tuo tarpu, kokiame Antakalnyje, naujamiestyje, Žirmūnuose toks butas kainuos galbūt per pusę mažiau: apie 500 eurų per mėnesį. Butų kainos tikrai vis auga, tad šios rinkos specialistai taip pat primena, kad puiki investicija yra ir tokių butų supirkimas, suremontavimas ir pritaikymas tolimesniam naudojimui tokius butus tiesiog nuomojant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *