Vilniaus gyvenamųjų rajonų apžvalga

Jei planuojate gyventi sostinėje, tuomet pasiūlymas naujam būstui Vilniuje gali būti jūsų prioritetu. Kaip ir visi naujakuriai, tikriausiai spręsite, kur geriausia pirkti būstą, ir kokį.

Būstų senose statybose problemos

Būstas VilniujeNesvarbu, ar perkate būstą Vilniuje krizės metu, ar pakylėjimo, aktualijos bus panašios. Vis tiek reikės galvoti apie būstą senos statybos namuose, taip pat apie būstą naujos statybos namuose. Šie pasirinkimai skiriasi ne tik kainos aspektu, bet ir iš esmės savo savybėmis, o gal labiau – lūkesčiais, kuriuos žmonės turės, galvodami apie gyvenimą vienokiame ar kitokiame bute. Senieji tarybiniai daugiabučiai buvo statyti maždaug prieš 60 metų, kiti ir seniau. Jie tarnauja jau tikrai ilgai, tačiau pasidomėjus Vilniaus avarinių veikla, galima suprasti, kad iškvietimų per mėnesį daugiausia būna būtent senos statybos daugiabučiuose: nuolat užliejami butai, bėga vanduo ir pan. Kam nėra to tekę patirti, kas nuomojasi butus senos statybos daugiabučiuose? Tą tikrai išgyveno daug kas ir žino, kaip tai nemalonu bei pavojinga ne tik turtui, bet ir jums patiems. Tačiau čia nieko keisto, nes senieji daugiabučiai yra itin susidėvėję, kad ir kiek jie būtų iš išorės fasadais renovuojami.

Kadaise senieji daugiabučiai buvo išplanuoti iš tiesų puikiose vietose: prie Neries upės, kitoje miesto dalyje, prie kalvų, pamiškių. Taip buvo suformuoti Lazdynai, Žirmūnai, Pašilaičiai, Viršuliškės ir kitos dabartinės miesto panoramos. Anksčiau ten daugiabučių nebuvo. Galbūt ir dabar, jeigu ten būtų neapgyvendinti plotai, ten dabartiniai statytojai keltų naujus statinius į paviršių – statytų daugiabučius. Tačiau vis dėlto tie daugiabučiai yra tokie, kokie yra, ir daug kas gali juose nuomotis būstą, tačiau investuoti į tokius netvarius statinius ir juos pirkti, nori mažai kas. Ir tai tikrai suprantama.

Tolimi rajonai – dideli kamščiai

Galima įsivaizduoti, kad važinėjimas į tolimiausius rajonus iš centro ir atvirkščiai, kelia daug nesaugumo ir problemų, elementariai naudoja jūsų laiką. Taip jaučiasi žmonės, gyvenantys Perkūnkiemyje, Pilaitėje ir kitose tolimose vietose. Apgaulinga fantazija: gyvenimas soduose. Ten irgi žmonės tikisi karaliauti kaip ponai, tačiau iš tiesų tiesiog apsigyvena prastose teritorijose labai toli nuo centro.

Nauji žali rajonai miesto centre – kokybiškam gyvenimui

Laimei, puikiose vietose netoli miesto centro vis dar yra vietos, kur galima pastatyti naujus mikro rajonus. Tad jie ir kyla ten, kur žmonėms būtų patogiausia, pavyzdžiui Paupyje ir kitose dalyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *