Veterinarijos klinika ir augintinio priežiūra

Pasaulyje kasmet auginamų naminių gyvūnų vis daugėja, todėl tampa aktuali jų priežiūra. Reikia ne tik žinoti apie mitybą, priežiūrą, bet turi būti pasirenkama gera veterinarijos klinika, nes savininkas turi pasirūpinti tuo, kad turėtų galimybę reikiamu metu kreiptis konsultacijos pas specialistus.

VeterinarijaKiekvienas gyvūno savininkas turi prisiimti atsakomybę ir žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti augintiniu. Priklausomai nuo rūšies ir veislės gali prireikti skirtingų priežiūros priemonių. Lietuvoje daugiausia auginami šunys ir katės. Kai kurių iš jų priežiūra reikalauja tam tikros kailio priežiūros, pavyzdžiui, maudyti, šukuoti, kirpti nagus ir kailį. Taip pat būtina atlikti vakcinaciją ir duoti vaistus nuo kirminų. Skiepai ir vaistai nuo kirminų turi būti duodami visiems šunims ir katėms, nepriklausomai nuo rūšies, amžiaus ar veislės. Visos kitos procedūros turi būti parenkamos individualiai, nes kailo, nagų augimas ar reikalingumas lankytis gyvūnų kirpykloje, priklauso nuo gyvūno rūšies ir veislės.

Kitos būtinos prekės – maistas ir kiti reikmenys. Maistas gali būti įvairus, pavyzdžiui, sausas, konservuotas, RAW ir pan. Labai svarbu ne tik parinkti tinkamą maisto rūšį savo šuniui ar katei, bet ir išsirinkti aukštos kokybės maistą. Dažnai gyvūnų savininkai renkasi prastos kokybės maistą, dėl labai paprastos priežasties – nori sutaupyti. Taip, toks maistas tikrai pigesnis, tačiau jo kokybė nėra tinkama gerai gyvūno sveikatai ir būklei palaikyti. Be to, aukštos kokybės maisto gyvūnas suės mažiau, nei prastos, taigi jo reikės mažiau. Taip pat reikia įvertinti ir tai, kad vėlesnės sveikatos problemos kainuos daug brangiau.

Rūpinantis savo šunimi ar kate, reikia ir kitokios priežiūros. Ne kiekvienas savininkas sugeba tinkamai pasirūpinti savo augintinio priežiūra ir sveikata. Kartais tiesiog nežinoma kaip tinkamai reikia kirpti nagus, kuo šerti ar kokius vitaminus duoti. Visai klausimais galima kreiptis patarimų pas specialistus. Jūsų paslaugoms yra veterinarijos klinika, kurioje patyrę veterinarai padės bet kuriais klausimus. Visuomet geriau kreiptis laiku ir gauti profesionalių patarimų vienokiais ar kitokiais klausimais. Geriausia, kai pirmąjį apsilankymą suplanuojate tik įsigiję augintinį. Vėliau pakanka apsilankyti vieną kartą per metus ir tuo pačiu atlikti vakcinaciją. Vyresnius augintinius rekomenduojama tikrinti dažniau, pavyzdžiui, 2 kartus per metus. Labai svarbu, kad gyvūnų savininkai suprastų, kad labai svarbu tinkamai rūpintis augintiniu ir prisiimti atsakomybę už tuos, kuriuos pasiimate į savo namus. Tinkama priežiūra leis augintiniui gyventi pilnavertį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *