Ką reikia žinoti norintiems žvejoti jūroje?

Vis dažniau ieškoma kitokių laisvalaikio praleidimo būdų, kai nusprendžiama žvejoti ne upėse ar ežeruose, o susidomima zvejyba juroje. Šiuo metu tokia pramoga galima užsiimti įvairiose šalyse. Pavyzdžiui, Turkijoje, Norvegijoje, Ispanijoje ir kt. Vis dėl to, norint suderinti žvejybą su galimybe žvejoti jūroje, nebūtina taip toli keliauti, juk mes turime puikiai žvejybai tinkamą Baltijos jūrą.

Žvejybos katerisTiek patyrę žvejai, tiek ir mėgėjai ar dar tik besidomintys šia veikla domisi, kur geriausia plaukti ir ką žvejoti. Kiekvienas žvejys gali pasakyti savo mėgstamiausią vietą, kurioje jam patinka žvejoti, tačiau kartais norima išbandyti ir kitas vietas. Tokiu atveju siūloma rinktis žvejybą kitoje vietoje arba pasirinkti žvejoti tam tikras žuvis, kurių dar nebandėte sužvejoti. Dabar siūlomos skirtingos žvejybos vietos ir skirtinga žvejybos rūšis. Pavyzdžiui, labai populiari menkių ir lašišų žvejyba Baltijos jūroje. Šaltuoju metų laiku galima rinktis populiarią pramogą – lašišų žvejybą. Tokia pramoga tiks tiek patyrusiems žvejams, tiek ir pirmą kartą laikantiems meškerę. Norintys sugauti lašišą, turėtų planuoti plaukimą į jūrą tuomet, kai vandens temperatūra krenta žemiau, nei 14 laipsnių šilumos. Kitaip sakant palankiausia žvejoti lašišas nuo lapkričio mėnesio iki gegužės mėnesio pradžios. Tuo tarpu norintys išbandyti menkių žvejybą, gali tinkamą laiką rinktis ištisus metus.

Daugybė įvairių pramogų siūloma žvejams ar norintiems išbandyti žvejybą. Lietuvoje sparčiai populiarėja plaukimo maršrutai į Baltijos jūrą. Besidomintys randa skirtingus pasiūlymus t.y. siūloma plaukti įvairiais laivais, skirtingu laikotarpiu, su tam tikrais kapitonais turinčiais skirtingą patirtį ir t.t. Taip pat randamos ir skirtingos žvejybos rūšys. Kaip jau anksčiau buvo minima, labai populiari yra lašišų ar menkių zvejyba juroje. Taip pat be šių žvejybos pasiūlymų galima rasti ir starkio žvejybą. Tai taip pat labai mėgstama pramoga jūroje.

Norintys išsirinkti tinkamą pasiūlymą, pirmiausia turi apsispręsti ką nori pamatyti, kur plaukti ir, ką žvejoti. Nuo to priklauso ir ką geriausia pasirinkti. Juk dabar gausu tiek paprastų pasiplaukiojimų, tiek ir pasiplaukiojimų kartu su žvejyba ar tiesiog žvejyba. Pasirinkite tinkamą plaukimo laivą, laiką ir kapitoną. Nepamirškite, kad nuo to, kaip tinkamai organizuojamos tokios žvejybinės kelionės, priklauso kaip gerai praleisite laiką jūroje. Čia svarbu ir tinkamas laivas, geros oro sąlygos, kurios tinka tam tikrai žvejybos rūšiai ar ramiam pasiplaukiojimui, ir kapitonas. Kuo daugiau patirties jūroje ir žvejyboje jis turi, tuo geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *