Veidrodis ir paslaptis

Kai tik atsirado profesionali veidrodžių gamyba, kurianti veidrodžius pramoniniu būdu, žmonių gyvenimas palengvėjo, nes veidrodžiai atpigo ir tapo lengviau prieinami kiekvienam. Anksčiau, kadaise jie būdavo labai brangūs ir dėl to mes juos muziejuose matome taip gražiai papuoštus rėmais, suprantant, kad tai dalykas, kuris būdavo tik rūmuose. Visgi ir šiais laikais veidrodis, būdamas pigus ir lengvai gaunamas produktas, dar turi kažkokį mistišką krūvį.

Veidrodis praktine prasme

Modernus veidrodisTokiose laidose kaip „Kaip padaryti daiktai“ galima stebėti, kaip vyksta veidrodžių gamyba jų gamyklose, arba kaip jie gaminami mažesnėse dirbtuvėse. Tačiau visoje toje gamyboje tikrai nerasite nieko mistiško, viso labo, darbą su natūraliomis Žemėje rastomis medžiagomis, išgaunant stiklą, jo formą, paviršių, padengiant sidabro spindžiomis dalelėmis, sukuriančiomis atspindžius. Gaminant veidrodžius labai svarbu yra, kad šie būtų lygūs, nes nelygus veidrodis sukuria tam tikrą reljefą, nuo kurio atšokanti šviesa lekia skirtingais kampais ir taip mus pasiekia iškraipytas veidrodis. Žinoma, kai kurios pramogų erdvės savo naudai išnaudoja tokį efektą ir sukuria specialius „kreivųveidrodžių“ kambarius, kur patekę lankytojai gali matyti įvairias iškraipytas savo versijas. Kita vertus, ir lankantis Luvre ar kitoje labai senų turtų ir meno vertybių saugykloje galima pamatyti tokių kreivų veidrodžių iš senovės, kada juos būdavo labai sunku išlieti visiškai lygius, todėl net ir į rūmus jų atkeliaudavo kreivų.

Veidrodis pasakoje

Pasakose veidrodis visada turi stebuklingą reikšmę. Princas Narcizas tol žiūrėjo į savo atspindį upėje (kas senovėje buvo veidrodis), kol save visiškai įsimylėjo, ėmė bučiuoti, įkrito ir paskendo. Princesė „Snieguolėje ir septyniuose nykštukuose“ kentėjo nuo pamotės, turėjusios stebuklingą veidrodį. Pastaroji žvelgdavo į jį ir klausdavo „Veidrodėli, veidrodėli, kas pasaulyje gražiausia“. Veidrodis pasakoje buvo ne tik atspindys, jis turėjo dar ir radaro savybę, nes galėdavo pasakyti, kas dar yra karalystėje graži arba negraži. Tačiau jis matyt rodė tiesą, nes kai pasakė, kad yra gražesnė – Snieguolė, Pamotei kilo mirtinas pavydas. Pasakoje apie Sniego karalienę Kajui į akį įkrenta stebuklingo velnio sudaužyta veidrodžio šukė, dėl to jo širdyje apsigyvena ledas ir šis tampa blogu, iškeliauja pas Sniego karalienę.

Veidrodis kine

Veidrodis ir siaubo filmas yra susiję dalykai, nes būtent siaubo filmuose labai patogu vaizduoti gluminančias aplinkybes. Kažkas stovi priešais veidrodį, o atspindys ima elgtis savarankiškai. Tai vilioja ir kartu gąsdina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *