Suvirintojai – trūkstama specialybė

Metalo darbaiJeigu manote, kad metalo apdirbimo paslaugos yra labai dažnos ir jose darbuotojai neuždirba beveik nieko, labai klystate. Mat tie, kas dirba suvirintojais arba kažką daro su metalu, yra itin ieškomi darbdavių Lietuvoje šiuo metu. Kodėl taip yra, kodėl metalo apdirbimo paslaugos yra tokios reikalingos, o žmonių, norinčių dirbti suvirintojais, taip be galo mažai?

Kasmet trūksta vis labiau

Labai daug darbdavių, dirbančių metalo apdirbimo pramonėje, galėtų patikinti, kad tokia informacija nėra išgalvota, ir kad šių darbuotojų stygius rinkoje yra visiškai realus. Kasmet tokio tipo darbuotojų tikrai trūksta vis labiau ir labiau, jiems darbų skelbimai pūpso ir darbo biržos puslapiuose, ir paprastuose darbų skelbimų portaluose. Reikalavimai suvirintojams nebūna labai dideli, iš bėdos, galėtų dirbti ir pradedantieji. Aišku, dažniau pageidaujami yra jaunesni, fiziškai pajėgūs, kokios nors suvirintojo patirties arba mokslų turėję vyrai.

Daug kas emigruoja

Daug žmonių Lietuvoje, deja, emigruoja. Ypač tokie, kurie jaučia, jog turi dirbti ne čia, o ten, ir uždirbti ten daugiau. Tai suprantama, o ką daryti, jeigu jautiesi neįvertintas. Tad pastaruoju metu ir lietuvių įmonės, kurios priima šaltkalvius, suvirintojus ir kitaip su metalo apdorojimu dirbančiuosius, stengiasi gerinti darbo sąlygas bei didinti atlyginimą. Tai tikrai matosi – pažvelgus skelbimuose galite matyti, kad suvirintojai uždirba daugiau negu mokytojai ir daug daugiau negu dėstytojai, kartais jų alga net gali siekti programuotojų algas.

Sunkus ir pavojingas darbas

Kodėl taip nedaug vyrų eina dirbti šio darbo? Pirmiausia, dėl to, kad jis labai greitai suėda sveikatą. Tarsi dirbtum Černobylio likviduotoju ir pamažu atiduotum save radiacijai. Taigi, tai sunkus ir pavojingas darbas, kurio tenka atsikąsti tiems, kas susivilioja sunkesniais darbais ir didesniais pinigais. Dėl to privalome likti dėkingi visiems žmonėms, kurie pasiryžo dirbti šį darbą, jį dirba, apdoroja geležį, metalą, o mes dėl to turime puikių metalo dirbinių, lydinių ir daiktų, su kuriais naudojamės bei jaučiame, kad jie yra tikrai labai geri ir vertingi, tai šaltkalvių ir suvirintojų darbo vaisius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *