Darbo skelbimai: ko trūksta, ko nebereikia

Skelbimai jumsKai kurių specialybių atstovai bergždžiai kasdien tikrina darbo skelbimų puslapius, ieškodami sau darbo pasiūlymų – per savaitę vos atsiranda vienas kitas skelbimas, atitinkantis jų specialybę. Kitiems, tuo tarpu, sekasi kur kas geriau, nes jie mato, jog paklausa yra kur kas didesnę nei pasiūla. Darbo rinkos specialistai atskleidžia dabartines tendencijas, tačiau kartu atkreipia dėmesį ir į tai, jog dažniausiai tam tikros rinkos trūkumas vis tiek būna padengiamas per keletą metų, o vėliau ten pat atsiranda ir perteklius.

Programuotojų rinka

Būtent taip dabar kalbama apie IT rinktą, mat darbo skelbimų skiltyse kas antras ar trečias skelbimas kartais yra įmonių, ieškančių programuotojų. Programuotojų poreikis yra labai išaugęs tiesiog dėl to, kad mes esame jau visai persikėlę į virtualią realybę, ir tai yra vis dar ateitis. Prognozuojama, kad tas poreikis gali sumažėti nebent dar labiau ištobulinus programavimo kalbą, kuri būtų be galo paprasta kiekvienam žmogui, nebereikėtų visko rašyti tuo kodu, kuris dabar dar daug kam yra sunkiai suprantamas. Arba dirbtinio intelekto sukūrimo ir ištobulinimo atveju taip pat daugybę programavimo darbų galėtų atlikti būtent šis naujas išradimas. Kol kas programuotojų reikia daug, o jų atlyginimai yra gana dideli. Geras programuotojas turi turėti idealų loginį mąstymą, puikų raštingumą ir mokėti rašyti kodą taip, kad jis būtų puikiai suprantamas kompiuteriui (kompiuteris pagal kodą vykdytų visas komandas), ir žmogui. Deja, rinkoje dauguma specialistų atitinka tik pirmąjį kriterijų, dėl to vėliau parašytas programas ar jų įrangą tenka perrašyti per naują, kai atsiranda naujų poreikių, kadangi jų negali suprasti joks žmogus ir pritaikyti naujiems reikalavimais. Tad gerų specialistų apskritai yra mažai.

Nepopuliarios specialybės

Vadybininkų perteklius dabar jaučiamas, kaip ir buvo galima prognozuoti prieš 15 metų, kai labai daug jaunų žmonių stojo į šią specialybę. Ką veikti teisininkams, kai pasirodo tik vienas kitas skelbimas, ieškantis tokio specialisto? Tekstų rašytojų, redaktorių, filologų dabar taip pat yra perteklius, nes apskritai pasikeitė rašymo rinka sulig socialiniais tinklais, atstojančiais daugumą anksčiau buvusių rašytinių platformų.

Geri ir blogi specialistai

Kita vertus, kad ir kokia rinka būtų, kad ir kokios specialybės žmogus būtų, geras specialistas visada ras sau darbą ir galės iš jo uždirbti, o blogas specialistas turės ieškoti kažko kito. Keisti specialybės nėra draudžiama, tačiau pirmiau verta pasiekti aukštumas savoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *