SEO: Kodėl jis privalomas Jūsų internetinei svetainei?

SEO — kiekvienas mūsų esamę susidūrę su šiuo terminu, kuris nežinantiems skamba lyg koks slaptažodis.

Įdomu tai, kad SEO apibrėžimų yra daug, bet bendriausia prasme tai — interneto svetainių optimizavimas taip, kad naudojant natūralius paieškų sistemų rezultatus būtų gaunamas maksimalus srautas į optimizuojamą svetainę.

Prie SEO priskiriami ir tokie veiksmai, kurie padeda didinti ne tik lankytojų srautą, bet ir paties srauto kokybę.

SEOVisi, kuriems aktuali skaitmeninė rinkodara ar darbas IT industrijoje su SEO susiduria bene kiekvieną dieną.

Vis dėlto, paprašyti paprastais žodžiais paaiškinti, kas tai yra, specialistai dažnai sako „aš dirbu su Google“, arba „dirbu su kompiuteriais, bet ne programuoju“.
Būtent todėl daugeliui SEO ir skamba kaip magiškas žodis, reiškiants…neaišku ką.

O jeigu Jums skaitmeninės rinkodaros specialisto paklausus, kas yra SEO ir nuo ko reikėtų pradėti, jo atsakymas būtų toks: „Įsivaizduokite, kad ieškote žieminių padangų savo automobiliui. Pirmiausiai į Google paiešką suvedate „žieminės padangos“. Paieškos sistema Jums parodo daug automobilių padangų parduotuvių ir autoservisų pasirinkimų. Mano darbas — užtikrinti, kad įvedus frazę „žieminės padangos“, mūsų kliento parduotuvė ar autoservisas būtų pats pirmas, kurį pamatysite visame Google sąraše“.

Iškart aiškiau, ar ne?

Truputį pasidomėjus galima rasti labai daug informacijos bei įvairių aprašymų, kaip reikėtų dirbti su SEO, kokios yra pagrindinės strategijos ir efektyviausi jų taikymo būdai.

Vis dėlto norime pabrėžti, kad SEO nesiejamas su socialiniais tinklais ar socialine medija.

Taip pat dažnai kyla klausimas, ar SEO yra susijęs su pranešimais spaudai arba straipsnių reklamavimu. Atsakymas trumpas: ne.

Be to, nors kokybiškas turinys bei jo pateikimas internetiniame tinklalapyje yra svarbus aspektas, pats savaime jis taip pat nėra SEO. Siekiant efektyvumo, privaloma susieti turinį su tam tikrais konkrečiais raktažodžiais. Jeigu to nepadarysite, pateikiama medžiaga atliks tik pusę darbo, tačiau nepadidins tikslinės auditorijos skaičiaus jūsų svetainėje.

Prie SEO taip pat nepriskiriamos ir mokamos reklamos.

Bet svarbiausia tai, kad SEO nėra greitas procesas.

Jūsų tikslas — tikri ir ilgalaikiai rezultatai, kuriems reikia įdėti nemažai darbo ir laiko, tačiau šiuo atveju stengtis tikrai verta. Siekiamybė — kad galiausiai Jūsų svetainė pati gebėtų kurti tam tikras nuorodas.

Ko gero sutiksite, kad yra daug skirtingų internetinių puslapių: naujienos, gyvenimo būdas, patarimai, sportas, statistika, paslaugos… Natūralu, kad gali kilti klausimas, ar tos pačios SEO strategijos yra tinkamos visais atvejais, o galbūt tai, kas efektyvu dirbant su vienu puslapiu, visiškai nepasižymi gerais rezultatais dirbant su kitu?

Ekspertai sako, kad esminiai SEO taikymo principai išlieka vienodi, tačiau yra ir skirtingų aspektų, kuriuos reikėtų įvertinti. Pavyzdžiui, dirbant su sporto puslapių SEO, tinkami raktažodžiai turi būti parenkami itin atidžiai.

Kodėl?

Pastebima, kad raktažodžiai, kurie yra labai efektyvūs įprastų internetinių svetainių atvejais, sporto srityje dažniausiai nesukuria tokių gerų rezultatų, todėl šiam aspektui reikėtų skirti gerokai daugiau dėmesio.

Taip pat rekomenduojama įsitikinti, kad sporto tinklalapyje pateikiama informacija yra aktuali, atnaujinta ir ja lengva dalintis. Nepamirškite ir nišinių sportų, tokių kaip kovos menai, kalnų slidinėjimas ar vandensvydis. Tokios naujienos visuomet labai aktualios mėgstantiems sporto lažybas ir besidomintiems vienų ar kitų varžybų rezultatais, siekiant žinoti kuo tikslesnę statistiką.

Sporto pasaulis niekada nestovi vietoje, todėl tokios svetainės turinys taip pat turėtų būti dinamiškas ir įtraukiantis. Didesniam SEO efektyvumui pasiekti šiuo atveju siūloma naudoti daugiau vaizdinių priemonių.

Tuo tarpu dirbant su forumų ar naujienų svetainių SEO, daugiau dėmesio reikėtų skirti turinio kokybei. Temos turėtų būti aktualios, o komentarai — tinkami, įtraukiantys į dinamiškas diskusijas.

Daug dėmesio skiriant šiems aspektams, labai tikėtina, kad Jūsų naujienų portalą ar forumą kiti puslapiai ims nurodyti kaip gerą, aktualią svetainę, kurioje visuomet galima rasti naujausią informaciją bei žinias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *