Vaisių sandėlio valdymas

Sandėlio valdymo sistemaKam reikalinga sandėlio valdymo sistema? Tam, kad sandėlyje viskas visada būtų tinkamai apskaičiuota, paskirstyta, o tai sudarytų efektyvų ir optimalų darbą. Pavyzdžiui pasitelkime vaisių sandėlių valdymo sistemą.

Sandėliuojamų vaisių kiekiai

Įsivaizduokime, kad sandėlyje yra sandėliuojamos avietės ir kitos uogos. Su uogomis reikia elgtis gana atsargiai, nes joms reikia specialių sąlygų, bet apie tai vėliau. Dar apie avietes žinome, kad tai sezoninė uoga, taigi tikriausiai sandėliai prisipildo nevienodai skirtingu metų laiku. Turbūt vasarą čia gali būti daugiausia vaisių, o kitu metu mažiau. Ir pati vasara turi savo piko metą. Gali būti, kad būtent piko metu ūkininkai daugiausiai vaisių norės atvežti į sandėlį. Tad reikia visada labai gerai valdyti ir skaičiuoti, kiek uogų gali būti saugoma. Nesinori prarasti nė vieno užsakymo dėl to, kad kažkas kažko nepaima, arba dėl to, kad yra blogai suskaičiuota, kada atsilaisvina viena. Todėl sandėlio valdymo sistema atlieka visą bendrą apskaitą ir gali pasakyti, kada avietes dar galima sandėliuoti, kada ne, kiek likę laisvų vietų ir kt.

Vaisių kokybė

Sandėlyje vaisių kokybė bus ne vienoda. Vienas uogas reikės eksportuoti tuojau pat, o gal jos dėl savo pernokusios būklės jau tiks tik šaldymui. Kitas uogas galbūt bus dar galima palaikyti ilgiau. Kai sandėlys didelis, susidaro daug skirtingų užsakymų, todėl reikia turėti viską susivedus į sistemą, kur kokios kokybės uogos stovi. Tai labai svarbu, nes tinkamai nesužiūrėjus, gali būti pirmiau išvežamos dar stovėti galinčios uogos, o kitos, jau pernokę, ir toliau stovės, pus, kol taip atsiras nuostolis.

Sandėlio sąlygos

Labai svarbu, kokiomis sąlygomis yra laikomos uogos ar kiti vaisiai. Reikia pareguliuoti drėgmę, temperatūrą. Tai priklausys nuo to, kur kokios uogos laikomos, kur vėsiau, kur šilčiau ir pan. Vien žmogiškieji ištekliai nepajėgs greitai susisteminti visos informacijos, kai krovinių sandėlyje yra daug, tad čia vėlgi pasitarnaus duomenų valdymo sistemos, sukurtos sandėlio administravimui. Tai padės optimizuoti padėtį, pasakyti, kur reikia pakeisti temperatūrą ar ventiliaciją, gal pernešti tam tikras uogas į kitą sandėlio erdvę.

Krovinių pakrovimas

Logistika yra tokia pati sudėtinga dalis, reikia žinoti, kam kada atiduoti kokį krovinį, viską daryti maksimaliai greitai. Jau dabar iš logistikos dažnai išeina žmonės ir joje nebedirba vien todėl, kad žmones pakeičia sistemos, daug efektyviau dirbančios ir mažiau suklystančios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *