Pokalbis su serviso darbuotoju apie gyvenimą

AkumaiAr žinote, kas geriausiai žino, akumuliatoriai kaina kokia parduodami? Ar žinote, kas geriausiai išmano, kokią važiuoklę reikia pirkti? Serviso darbuotojas. Kalbamės su Rimu, kuris darbui servise paskyrė visą gyvenimą.

Rimai, kaip prasidėjo tavo darbas servise?

Iš pradžių norėjau būti muzikantu. Koncertuodavau pas pažįstamus jų šventėse, taip pat vestuvėse. Buvau toks kaip ir vestuvių muzikantas. Bet paskui supratau, kad tas darbas su žmonėmis, pas žmones visada kažkiek išveda iš balanso. Nesmagu, kai visi tikisi, jog tu linksminsi, kiek begalėdamas. Nesmagu, kai nežinai, kiek laiko dar turėsi groti, nes neaišku, kiek dar laiko visi šoks. O tuo labiau, kad buvau linkęs ne tik į muzikinę kūrybą, bet ir į kūrybą garaže. Visada būdavo smalsu akumuliatoriai kaina kokia gaunami, kaip pagamintas vidaus degimo variklis, kaip perdažyti automobilį, kaip montuojamos padangos ir pan. Taigi, pabandžiau atidaryti savo versliuką ir pats remontuoti mašinas.

Kaip sekėsi?

Tuo metu, kai tik pradėjau, tai visai neblogai. Žinot, čia buvo prieš kokia 20 ar 30 metų. Bet tada dar žmonės buvo kitokie, ir mokesčių už darbą reikėdavo mokėti mažiau. Dirbdavome visi užsidarę, pasislėpę, nes bijodavome, kad kas nors ateis, pamatysi ir reketuos. Tas reketas Lietuvoje, ypač mažuose miesteliuose, tai neišgalvotas dalykas. Jis tikrai buvo, ir daug kas nuo jo nukentėjo. Todėl man smagu šiaip jau, kad žmonės dabar gali bent saugiau dirbti. Tada mums teko slėptis. Bet pinigai būdavo neblogi. Turėjau gerų draugų, kurie tokį darbą dirbdavo jau labai ilgai. Tai man irgi visai padėjo įsijausti į šitą veiklą, jeigu kažko nespėdavau – jie padarydavo.

Vėliau viskas pasikeitė?

Taip, matau, jūs jau žinote istorijos tėkmę. Iš tiesų, Lietuvoje viskas pasikeitė. Mokesčiai padidėjo, reketas dingo. Arba, kaip mes sakom, reketas persimetė į oficialų. Tik, kai reketuodavo su beisbolo lazdom, tai bent galėjai pripažinti – tave plešia. O kai dabar vagys iš valdžios viską atima, tai turi apsimest, kad čia normali tvarka, viskas gerai. Taigi, pasikeitė tie dalykai, pasikeitė ir pati rinka. Jeigu tada apsimokėdavo taisyti daužtas vokiškas mašinas, nes jas nupirkdavo rusai ar baltarusiai, tai dabar ta rinka pasikeitusi. Daugiau tenka orientuotis į tokias serviso ir taisymo paslaugas, kurias nori ir gali gauti būtent patys lietuviai. Kam važiuoklė sugenda, kam akumuliatorių tenka pakeisti. Visokių darbų būna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *