Pasirengimas operacijai

Atvykę į NMC ar kitą kliniką su savo problema, visada pasijaučiame šiek tiek kritinėje zonoje. Stengiamės neiti pas gydytojus, jeigu viskas gerai. O čia patenkame, kai kažkas ne taip. Tad tada, kai atvykstame dėl operacijos, normalu jausti ne tik diskomfortą, bet ir nerimą. Kaip susitvarkyti su mintimis, kaip fiziškai ir kitaip pasiruošti artėjančiai operacijai?

Psichologinis nusiteikimas: skaudūs dalykai vardan gerų

NMCVisų pirma, nepriklausomai nuo to, ar jums operacija bus atlikta NMC profesionalų, ar kitų gydytojų, reikėtų iš karto pradėti su savimi dirbti psichologiškai. Kelkite sau klausimus, tuos baisiausius, ir atsakykite į juos. Tai geriau negu bijoti ir nieko nedaryti. Jeigu labai bijote, rašykitės ant lapo priežastis, kodėl jūs turite operuotis, kodėl jums to reikia. Rašykite, kodėl jums reikia tą daryti, vardan kokių tikslų. Taip pat parašykite ir kokie yra operacijos trūkumai. O jie dažniausiai bus tai, kad teks atlikti nemalonų veiksmą, po to būsite silpni ir gysite, ir gal nukentės jūsų veikla bei finansai. Tačiau, jeigu ryžtatės operacijai, vadinasi, tai vyksta dėl to, kad turi vykti, ir jūs geriausiai žinote, kodėl.

Finansinis pasiruošimas

Atliekant operacijas pas profesionalius privačiai dirbančius medikus ir neturint siuntimo iš teritorinių ligonių kasų, gali kainuoti pati operacija. Atliekant ją viešoje ligoninėje, gali kainuoti vokas, nors oficialiai taip ir neturėtų būti. Atlikus operaciją, jūs negalėsite kažkiek laiko dirbti, o biuletenis gal nepadengs viso nuostolio, todėl galiausiai susidarys kažkokia pinigų suma, kurios ir reikės šiems jūsų reikalams. Iš anksto tai numatykite ir būkite finansiškai pasiruošę bet kam.

Laiko ir darbų planavimas

Kaip jau minėta, nebus galima dirbti. Aišku, jeigu daroma labai paprasta operacija, po kurios jau kitą dieną išleidžiama namo, gal atsistatysite ir per savaitę. Bet šiaip reikėtų žiūrėti realistiškai bei savęs neskriausti: žinoti, kad jeigu jums reikės gyti ilgiau, tai pasaulis be jūsų nenumirs ir jūs galėsite leisti sau ilsėtis, o ne jau iš ligonio patalo atsiliepinėti į darbinius skambučius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *