Ką galima rasti voke

Viena paslaptingiausių pakuočių visada yra vokai. Yra įprasta manyti, kad voke yra kažkas mažo, bet vertingo. Tai kur kas labiau viliojanti pakuotė negu didelė dėžė. Tad ko ten gali rasti?

Pinigų

VokaiTaigi, pats vertingiausias dalykas, kurį gali talpinti ir kartais talpina vokai, žinoma, yra pinigai. Kada tik jų ten nerasi? Dažniausiai žmonės žino ir tikisi, kad voke bus pinigai. Daug „juodų“ pinigų išeina būtent vokuose. Dėl to ir sakoma „atlyginimai vokuose“, kai turima omeny nelegaliai išmokamus pinigus. O vokas juk paslepia jo turinį, todėl net neaišku, kas ir kiek voke. Kadaise, kai Lietuva tik statėsi ant kojų po Nepriklausomybės atgavimo, daug žmonių galvojo apie tai, kad reikia susidraugauti su giminėmis Amerikiečiais, ir jie atsiųs dolerių. Ir taip ir būdavo – jie iš tiesų kartais švenčių proga siųsdavo pinigus. Deja, beveik visada tų pinigų adresatai negaudavo, nes juos išpjaudavo pašte kruopščios darbuotojos ir pasiimdavo. O pasiskųsti nebūdavo kam – toks siuntimas juk nebuvo deklaruotas. Taip pat apie vokų politiką kartais kalbama ir medicinos įstaigose, biudžetinėse įmonėse. Kadangi kai kuriuos dalykus būna įmanoma atlikti ir išspręsti tik padavus voką su suma voke.

Pakvietimus

Taip pat vokai kartais talpina gražius pakvietimus į šventes. Kartais tai yra vestuvių šventė, kartais kokia nors kita. Tačiau pakvietimai gali būti tas dalykas, kurį įteikti galima iškilmingai, viešai. Tuomet ir pats vokas būna ne baltas ir paprastas, o gražesnis ir subtilesnis.

Sveikinimus

Per Kalėdas paštas pagaliau turi normalaus darbo ir ne tik dėlioja siuntinius iš Kinijos, bet ir siunčia laiškus tarp lietuviškų miestų. Tuomet kartais yra paleidžiami sveikinimai, jie keliauja vokuose. Tie vokai gali būti ir paprasti. Viduje dažniausiai būna atvirukas ir jame kokie nors gražūs žodžiai.

Laiškus

Žinoma, kartais mes vis dar parašome kam nors vieną – kitą laišką, o jis taip ir keliauja – visomis transporto priemonėmis. Paprasti laiškai gali būti paprastuose vokuose, svarbu, būtų gerai užrašyti adresai, užklijuoti pašto ženklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *