Montessori metodas: Įdomus būdas mokyti vaikus

Įrodyta, kad mokant vaikus įvairūs metodai yra veiksmingi, nes padeda vaikams mokytis savo tempu ir išlaikyti informaciją. Nors yra daug labai veiksmingų ugdymo metodų, vienas žymiausių ir naudingiausių yra Montessori metodas. Šis metodas gyvuoja jau beveik du šimtmečius, tačiau šiandien jis kaip niekada populiarus. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip Montessori metodas gali padėti veiksmingai mokyti jūsų vaiką. Montessori zaislai už gerą kainą.

Kas yra Montessori metodas?

MontessoriMontessori metodas – tai mokymo būdas, kai daugiausia dėmesio skiriama individualiems vaiko interesams ir poreikiams. Šį metodą XX a. pradžioje sukūrė daktarė Marija Montessori, o dabar jis taikomas mokyklose ir namuose visame pasaulyje. Daugelis švietimo ekspertų sutinka, kad Montessori metodas yra vienas veiksmingiausių vaikų mokymo būdų, nes jis orientuotas į visą vaiką ir jo individualius poreikius. Mokymo programa sukurta taip, kad padėtų vaikams išmokti įgūdžių, reikalingų sėkmingai veiklai gyvenime, nepriklausomai nuo to, kaip greitai jie mokosi ir su kokiais sunkumais gali susidurti. Daugelis žmonių mano, kad Montessori skirta tik jaunesniems vaikams, tačiau tiesa ta, kad tai puikus pasirinkimas bet kokio amžiaus vaikų tėvams. Montessori gali tikti vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, gabiems ir visiems tarp jų.

Kaip veikia Montessori metodas?

Montessori metodas nėra universalus mokymo metodas. Jo tikslas – sukurti struktūruotą aplinką, kuri skatintų vaikus mokytis savarankiškai. Tai pasiekiama suteikiant vaikams medžiagos, kuri leidžia jiems tyrinėti, atrasti ir mokytis remiantis savo interesais. Montessori metodu vaikai patys vadovauja sau. Tai reiškia, kad kiekviename etape ir kiekviename amžiaus tarpsnyje vaikams turi būti leidžiama eiti savo tempu, mokytojui kišantis minimaliai. Mokytojo darbas – stebėti ir prireikus suteikti tinkamų medžiagų. Mokytojas niekada neturėtų taisyti ar nutraukti vaiko savarankiškos veiklos. Taip yra todėl, kad medžiaga yra kruopščiai parengta taip, kad padėtų vaikams išsiugdyti įgūdžius, reikalingus sėkmingam mokymuisi. Medžiaga taip pat sukurta taip, kad būtų pakankamai įdomi ir įtraukianti, kad vaikai norėtų tyrinėti ir mokytis savarankiškai.

3 priežastys, kodėl verta naudoti Montessori metodą

Yra daugybė priežasčių, kodėl mokydami savo vaiką galite taikyti Montessori metodą. Štai keletas svarbiausių. – Šio metodo esmė – vaiko interesai. – Vaikui suteikiama nepriklausomybė ir laisvė tyrinėti savo interesus. – Mokytojas stebi ir fiksuoja vaiko pažangą, kad užtikrintų, jog kiekvienas vaikas tobulėtų jam tinkamiausiu tempu. – Pateikdamas kruopščiai parinktą medžiagą, metodas padeda vaikams vystytis pažintiniu, socialiniu ir emociniu požiūriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *