Mokesčių deklaravimui dar turime savaitę

Sėkmingai užsienyje dirbantys lietuviai galvodami apie mokesčius galbūt daugiau susimąsto apie tai, kad būtų puiku mokesciu grazinimas uk. Juk nemažai ten uždirbus atsiranda permokėjimas mokesčių. Tačiau pastaruoju metu netyla kalbos ir apie tai, kad emigravę lietuviai taip pat turi susimokėti mokesčius Lietuvai.

Ką reikia deklaruoti iki gegužės 1 d.

Susigrąžinkite mokesčiusĮprasta tvarka, visi, kas yra lietuviai, iki gegužės 1 dienos turi deklaruoti savo pajamas. Taip pat sumokėti PSD, GMP, PVM, VSD ir kitus mokesčius, jeigu yra kažkokių nemokėtų. Daugiausiai skaičiavimo yra tiems, kas turi žemės, nekilnojamojo turto, paskolų, kas nuomoja turtą, kas dirba savarankiškai ar turi savo verslą. Tiems, kas nieko per daug neturi ir tiesiog dirba pagal darbo sutartį, labai sukti galvos nereikia. Taigi, tenka mąstyti apie tai, ką reikia deklaruoti, priklausomai nuo, kas esi. Beje, šiais metais padaryta naujovė – menininko statusą turintieji gali susitvarkyti popierius ir tapti paramos gavėjais – tais, kurie gaus 2 proc. paramos iš norinčiųjų paremti.

Mokesčiai emigrantams – ar jie būtini?

Emigrantams svarbus mokesciu grazinimas UK, jeigu susidaro nemažos sumos. Tačiau neseniai SODRA pateikė naujovę ir mokesčius pasiūlė susimokėti ir patiems lietuviams, nors jie negyvena Lietuvoje. Taip tikimasi papildyti Lietuvos biudžetą. Tai papiktino daugybę žmonių, todėl šis klausimas šiuo metu yra karštose diskusijose.

Kokioje mokestinėje santvarkoje gyvena lietuviai užsienyje

Lietuvoje nebegyvenanti Miglė pasakoja, kad pasalpos UK yra tokios didelės, kad lengvai iš jų gali pragyventi ir nereikia sukti galvos, kaip sudurti galą su galu. Tiesiog gyveni ir tiek. Moteris sako, kad daug metų sunkiai vargo Lietuvoje, kol galiausiai ryžosi tam tikriems sprendimams ir išvažiavo ten gyventi. „Dirbau, mokėjau mokesčius. Aišku, emigrantui nėra lengva pačioje pradžioje, turi įsitvirtinti. Bet kita vertus, tai panašu ir į gyvenimą Lietuvoje – irgi niekas darbo tau neduoda šiaip sau, lygiai taip pat reikia ieškoti ir bandyti įsitvirtinti. Dabar jau pasiektas toks lygis, kada tikrai negali garantuoti, kad Lietuvoje gerai pragyvensi iš savo specialybės ar darbo be kvalifikacijos. Jeigu Lietuvoje netenki darbo, tai Darbo biržos mokama pašalpa kelia juoką – neužtektų net savaitei prasimaitinti ir nuomą susimokėti. Tad tarsiu turėtum gyventi 5 dienas per mėnesį, o kitas merdėti. O štai UK po kelių metų netekusi darbo aš gavau tokią pašalpą, kad net buvo pagunda išvis nieko nedirbti. Bet esu sąžiningas žmogus, todėl greitai vėl susiradau kitą darbą“, – sako Miglė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *