Pirmieji pavasario darbai šiltnamyje

Prasidedant pavasariui, daug kam kyla klausimai, kaip šiltnamiai kaina turėtų atsispindėti mūsų kasdienybėje, kada jie turėtų būti brangesni, kada pigesni. Tačiau tai, kokį derlių galiausiai turėsime ir kiek mums bus malonu jį auginti, pirmiausia priklausys nuo to, kiek įdirbio šiltnamiui skirti nepatingėsime. Tad ką daryti, kad šiltnamis tikrai teiktų daug džiaugsmo, kad galėtume jį dirbti produktyviai ir džiugiai? Viskas prasideda pavasarį.

Šiltnamio (at)statymas

ŠiltnamiaiPirmiausia bus pats šiltnamio klausimas. Ar atstatysime seną, ar dairysimės, kokie nauji šiltnamiai kaina mums atrodo patrauklūs, ar mąstysime apie tai, kaip ir kiek reikėtų sumokėti už šiltnamius ir juos puoselėti. Taigi, vienas dalykas, kurį galima daryti, tai tiesiog perdengti šiltnamio dangą, jeigu pernykštė atrodo prastai. Kitas dalykas – nusipirkti naują ir tikrai gražų šiltnamį, kuris teiktų mums dar daugiau džiaugsmo. Jis gali būti stiklinis arba plastikinis, todėl stabiliau atlaikyti gamtos išdaigas ir ilgiau stovėti kaip tikras namelis.

Žemės paruošimas, tręšimas, suformavimas

Kai jau pripažinsime, kad šiltnamiai kaina mūsų negąsdina, ir kad galime tiesiog dirbti juos nusipirkę bei pasistatę, pradėsime ruošti dirvą. Pirmiausia reikia įdirbti dirvą. Tai tiesiog arimas arba šiltnamio sukasimas kastuvu, šake. Šiek tiek užtruks, bet jeigu tai darysite rankomis, galiausiai jausitės gerai pasportavę – o tai yra tikrai sveika. Tuomet reikės šiltnamį tręšti su kažkokiomis trąšomis. Kokiomis – nuspręsite prieš tai ir jas nusipirksite. Vieni renkasi durpių substratus, kiti iš rudens raugia kompostą, dar kiti perka tiesiog chemines trąšas ir jas kombinuoja su natūraliomis. Aišku, daržovių geriau netręšti chemija, tą naudoti nebent gėlėms. Jeigu norite tikrai ekologiško derliaus.

Sėja ir sodinimas

Kai jau patręšite ir suformuosite lysves, bus metas sėti. Tai – nuostabi pradžia sveiko ir jums tikrai reikalingo maisto auginimui. Žmonės nuolat valgo visai ne tai, ką turėtų valgyti. Mes valgome labai kaloringą maistą, tačiau tos kalorijos būna „tuščios“. Mes valgome apdirbtus kviečius, dirbtinai pagamintą cukrų ir kitus dalykus, kuriuos nebūna likę jokių maistingų medžiagų, kurių reikia patenkinti mūsų biologiniams poreikiams, ir būna likę tik tuščios kalorijos, riebalai, kuriuos tiesiogiai iškart transportuoja ant juosmens. O štai daržovės – yra tas pats tikriausias natūralus produktas, kuriame yra visos medžiagos, kurių mums reikia. Tad linkime ne tik pasistatyti šiltnamį, bet ir atrasti raktą į sveiką gyvenseną bei apsaugą nuo daugybės šio amžiaus ligų, valgant daržoves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *