Didelė drėgmės koncentracija namuose gali sukelti visokiariopą žalą, o dėl tos drėgmės paprastai yra kaltos pastatų konstrukcijos. Jeigu jų pakeisti neįmanoma, padėti gali oro sausintuvas.
Pėlėsio plitimas
Pagrindinė drėgmės sukeliama problema – pelėsiai. Jie atsiranda ant sienų, lubų, ten, kur susitinka sienos, kampuose, plyšiuose. Pelėsis atsiranda kaip nedidelės pilkos, mėlynos, žalios dėmės. Vėliau jis plinta. Netrukdomas gali padengti konstrukcijas tiesiog tam tikru kailiuku. Jo skleidžiamos sporos yra nuodingos, labai kenkia kvėpavimui. Kita vertus, jeigu oras toks drėgnas, kad susidaro pelėsis, tai ir jame pačiame esanti drėgmė gali būti nelabai sveika kvėpavimui. Išnaikinti pelėsį kaip kokias dulkes nepavyks. Jis kaip koks grybas augs, kol nebus pašalinta priežastis. Nors ir yra specialių skysčių, kuriais valant neva pelėsis turėtų neataugti, tačiau tai tas pats, kas paauglystės spuogus gydyti tepalais, kai priežastis yra hormonuose.
Priežastis – per didelė drėgmė namuose
Dažniausiai per didelė drėgmė ir pelėsių susidarymas pasireiškia kambariuose, kurie turi lauko sienas, ypač net kelias. Taip pat ir prie prasto kiauro stogo. Pelėsių susidarymą nulemia bloga pastato konstrukcija ir netinkama ventiliacija. Tiksliau, nulemia polinkį drėgmei kondensuotis ir dėl to susidaryti nemalonioms pelėsių apnašoms. Norintiems gyventi sveikai ir laimingai, tikrai nepavyks tiesiog nuvalyti skuduru tų vietų su pelėsiu – reikės ieškoti kitokių sprendimų.
Padeda oro sausintuvas
Jeigu sąlygų pakeisti namo struktūrą, įrengti geresnę ventiliaciją, nėra, tada padėti gali oro sausintuvas. Jį galima nuomotis arba pirkti. Jis gali būti skirtingo galingumo. Reikėtų jį laikyti ten, kur ta drėgmė didžiausia, siekiant ją sumažinti. Vieno sausintuvo užteks vienam kambariui, vienai erdvei džiovinti. Jeigu erdvė labai didelė, tarkime, tai didelis sandėlis, tada reikės kelių sausintuvų. Paprastai jų specifikacijoje yra nurodoma, kokį tūrį oro gali džiovinti aparatas.
Problemos su kvėpavimo takais
Tiesa, ne visada oro sausintuvas tiks gyvenamosiose patalpose. Ypač, jeigu jis veikia itin galingai. Jeigu taip yra, tai gali irgi kenkti žmogaus kvėpavimui. Daug žmonių šildymo sezono metu daro atvirkščiai ir ima oro drėkintuvus – specialius burbuliuojančius aparatus, kurių dėka atsiranda daug drėgmės ir oras tampa minkštesnis, taip nedirgina mūsų gleivinių. Tai sumažina ligas. Tad jeigu norite išnaikinti pelėsį, reikėtų sausintuvą naudoti atsargiai – kad jo nebūtų per daug, ir kad vietoje naudos jis nepradėtų kurti žalos. Kaip ir visa kita gyvenime, reikia tai daryti sakingai.