Saugumo priemonės ir gaminių virinimas

Metalo gaminių virinimas yra pavojingas ir labai svarbus darbas. Kartais jį atlieka patys žmonės, kartais robotai ar kitaip mechanizuotos struktūros.

Kodėl tokie paklausūs suvirintojai?

Virinimo darbaiPažvelgus į Lietuvos skelbimų portalus, pastebėsime, kad žmonių, kurių profesija yra gaminių virinimas, atlyginimai dideli, o darbuotojų nuolat trūksta. Kokia paslaptis tokios situacijos, kodėl taip trūksta suvirintojų? Veikiausiai dėl itin pavojingų darbo sąlygų. Karštas metalas gali sužeisti, darbas su jo virinimu labai kenkia kvėpavimui, akims, kitoms vietoms kūno. Todėl nelabai kas ryžtasi dėl didesnės algos aukoti gyvybę ir sveikatą. Kita vertus, ta pati profesija paklausi bei labai gerai apmokama ir užsienyje. Todėl nemažai darbininkų išvykę į Norvegiją ar kitas šalis, kur už tą patį sveikatai pavojingą darbą gali gauti dešimtis kartų didesnį atlyginimą.

Apsaugokite kvėpavimo takus

Jeigu gaminių virinimas Lietuvoje ar užsienyje tapo jūsų darbu, tuomet turite pasistengti labai gerai save apsaugoti. Nesvarbu, ar dirbate patys individualiai, ar tą darote kokioje įmonėje. Kartais dirbdami įmonėje tampame tais alkanais, darbo ištroškusiais žmonėmis, kuriems tiesiog labai trūksta pinigų ir dėmesio. Ir žmonės sutinka dirbti bet kokiomis sąlygomis, kad tik užsidirbtų. Tad virinant gaminius reikėtų labai pasisaugoti ir pasistengti, kad kenksmingos sąlygos nebūtų mirtinai pavojingus. Būtina dėvėti veido kaukę, respiratorių arba net dujokaukę, jeigu virinate patys, o ne per nuotolį su valdomais robotais ir staklėmis. Virinimo metu sunkieji metalai gali būti įkvepiami, taip pat išmetamosios dujos, todėl reikia saugoti savo kvėpavimo takus ir per juos neįkvėpti nuodingų medžiagų.

Saugokitės nuo smūgių

Taip pat dirbant su metalu reikia saugotis smūgių. Pirmiausia reikia saugoti galvą, nes joje yra viskas, ko mums reikia, kas mus laiko žmonėmis ir tai mūsų centrinis valdymo punktas. Tad galvos smūgių reikia saugotis su galvos šalmu. Tada reikia avėti specialius darbo batus, su kuriais atsirastų ant kojos pėdų apsaugos. Jos būna įmontuotos į batų galus. Jos yra labai svarbios. Jeigu užkristų sunkesnė metalo konstrukcija, avint paprastus batus galima susilaužyti koją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *