Kokius augalus sodinti?

Augalai namų kiemeNamų lauko aplinka daugeliui žmonių ne mažiau svarbi, nei namų vidaus, todėl ir čia vyrauja tam tikri stiliai ar mados. Visi dekoratyviniai augalai pasirenkami pagal pageidavimus ar norimą sukurti aplinkos vaizdą. Labai dažnai sodinami įvairūs augalai, tačiau, kai jų sodinama labai daug tampa sudėtinga viską atlikti tinkamai ir suderinti juos tarpusavyje. Kas svarbu kuriant gražią namų lauko aplinką?

Pirmiausia ką reikia padaryti, tai parinkti augalus atitinkamai pagal tą aplinką, kurioje jie augs. Pagalvokite, juk ne visi augalai gali gražiai augti pavėsyje ar saulėtoje vietoje? Kiekviena augalų rūšis turi tam tikras savybes ir reikia atitinkamai į jas atsižvelgti renkant vietą, kuriame tie augalai augs. Taip pat reikia pagalvoti ir apie tai ar norite ilgamečių augalų, o gal jums tinka vienmečiai? Galima laikytis paprastos taisyklės, kuri dažniausiai pasiteisina: gausiai žydinčias gėles reikia sodinti saulėtoje vietoje. Jeigu renkatės tokius augalus, kaip visžaliai dekoratyviniai medžiai, tai geriausia sodinti ne tokioje atviroje saulėtoje vietoje.

Taip pat reikia pagalvoti ar sodinsite į vazonus, ar į žemę. Dabar populiaru sodinti augalus į vazonus, todėl reikėtų juos pasirinkti tinkamus augalų dydžiui. Anksčiau į vazonus sodindavo tik gėles, o dabar sodiname ir medelius, todėl sodinant, pavyzdžiui, pušis į vazoną, reikėtų rinktis didesnį, kad žiemą šaknys neiššaltų. Gėlės pasirenkamos skirtingų rūšių ir taip puošiami vazonai ir balkonai. Svarbu rinktis tinkamas, nes tikrai ne visos rūšys gerai jausis toje pačioje vietoje. Geriausia pirkti jau padarytas gėlių kompozicijas iš patikimų pardavėjų, kurie užsiima gėlių auginimu ne vienus metus. Tokios kompozicijos ne tik papuoš lauko aplinką, bet ir džiugins žiedais ilgą laiką.

Visi dekoratyviniai augalai turi būti sodinami laikantis tam tikrų taisyklių t.y. sodinimo gylio ir atstumų, šalia esančių augalų derinimu tarpusavyje, ir t.t. Ne visi žino, kaip augalus reikia derinti. Dėl to reikėtų kreiptis konsultacijos pas augalų specialistus, kurie gali patarti augalų derinimo ir kraštovaizdžio formavimo klausimais. Tarkim, labai gražu, kai lauko aplinkoje yra suderintos kelios augalų spalvos. Arba puikiai atrodo pasikartojančios augalų grupės, pavyzdžiui, sodinama po 3 klevus skirtinguose kiemo plotuose. Norint gražiai sukurtos lauko aplinkos gali nepakakti remtis savo žiniomis ar nuojauta, dėl to, kad neprisisodinti augalų netinkamai, geriau pasitarti su specialistais, kurie turi daug patirties kraštovaizdžių formavime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *