Knygos, kurias tinka skaityti Nidoje

NidaJei kurį kartą poilsis Nidoje užtruktų ilgiau negu porą dienų, o gal būtų be triukšmingos kompanijos, o gal merktų Nidą lietus – puikus užsiėmimas Nidoje yra skaitymas. Apskritai Nida yra labai knygoms tinkanti vieta ir nė vienas kitas poilsiautojas ar gyventojas į jus keistai nepažiūrės, jeigu kurortiniame mieste skaitysite knygas. Tik liks tas klausimas – o ką skaityti? Štai subjektyvi kelių knygų rekomendacija, siūlanti knygas įsimesti į atostogų krepšį ir keliauti į Nidą.

Sartro „Siena“

Nors kambariu nuoma Nidoje yra maloni, šviesi ir jauki, tačiau smagiau skaityti Sartro sieną ne kambariuose ir ne prie sienos. Egzistencialistinės prancūzo filosofo ir rašytojo novelės ne kartą privers permąstyti visą savo gyvenimą, nors novelės bus trumpos ir visi keisti dalykai įvyksta tikrai greitai. Būsite privesti ir prie kritinių patirčių bei pasirinkimų, bet kitos išeities nebus, skaitysite ir jums patiks. Kodėl Sartras Nidoje? Gal į šį klausimą galėtų atsakyti Antanas Sutkus, fotografas, 20 a. viduryje nufotografavęs garsųjį kadrą, kuriame Sartras eina Nidoje smėliu ir nuo jo (ir nuo jo iš kadro pašalintos žmonos) krenta šešėlis. Gal jis, fiksavęs tą vasarą, kada Sartras mėgavosi Nidos ramybe, galėtų apie tai papasakoti.

Tuvės Janson „Mumiai troliai“ arba „Muminukai“

Kita knyga, kuri puikiai tinka poilsiui Nidoje – tai Tuvės Janson „Muminukai“. Šios nuostabios magiškos pasakos tinka ir vaikams, ir suaugusiems. Ir čia taip pat labai daug smėlio, ramybės, vandens, šviesos. Atmosfera kaip Nidoje, ir tokioje tyroje vietoje vyksta kažkokie dalykai. Magiška atmosfera puikiai dera su tuo elektromagnetiniu lauku, kuris dengia ši piečiausią Lietuvos miestą – Nidą.

Prusto „Prarasto laiko beieškant“

Dar viena knyga, kuri savo tempu ir nuotaika tinka skaityti būtent Nidoje. Kodėl? Nes prarastas laikas yra be galo lėtas, kaip ir lėti šio daugiatomio romano veiksmai. Laikas tiesiog teka puslapis po puslapio, nieko neįvyksta, o kartu įvyksta. Tai ta pati nieko ir visko melodija, kuri skamba ir tyliuose Nidos medžių ošimuose. Tad leiskite laiką Nidoje smagiai – paklausykite, kaip pučia vėjai, pasivaikščiokite smėliu kaip Sartras. Bet nepamirškite su savimi turėti knygos, kurią galėtumėte skaityti užlipę aukštai ant kopos ir žvelgdami į apačią. O gal tiesiog miške atsirėmę į medį. Arba ramiai prisėdę prie Kuršių marių ant suolelio su knyga ir ledais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *