Kelias iš užburto valgymo sutrikimų rato yra

Dabar Renata (vardas pakeistas) jaučiasi sveika ir patenkinta, perėjusi ugnį ir vandenį. Moteris sako, kad vienintelis natūralus preparatas, kurį ji dabar vartoja apetitui kontroliuoti, yra ciberžolė. Tačiau pagrindinė kontrolė atsirado viduje, kaip ir atėjęs supratimas, kas esi, kas svarbu gyvenime, ir kodėl visgi ne centimetruose gimsta meilė sau.

Valgymo sutrikimai prasidėjo paauglystėje

CiberžolėPaauglystėje tokios priemonės kaip ciberžolė galbūt Renatai būtų kėlę juoką, kadangi mergina tuomet praktikavo rimtesnius preparatus, padedančius numesti svorio. „Viskas prasidėjo paauglystėje. Kažkurią vasarą per atostogas visos klasiokės pasikeitė. Aš irgi pasikeičiau. Susirinkome į rugsėjo pirmą. Vienoms buvo susiformavę gražūs klubai, kitiems krūtinė kalėsi. O man matyt hormonai kažkaip kitokia tvarka persitvarkė, dar nebuvau visai subrendusi, ir tiesiog atrodžiau kaip spurga. Lyg ir nebūtų buvę svarbu, bet draugėms pradėjo rodyti dėmesį bernai, o man ne. Tuomet susimąsčiau, kad dėl to kaltas tas apdribęs pilvas, visai kitoks, negu plokšti ir liekni klasiokių pilvukai… Na ir tuomet prasidėjo įdomus laikas. Radau pas mamą kelias knygas apie likenėjimą, ir prasidėjo mano kelionė. Ji truko 15 metų“, – pasakoja Renata.

Nuo anoreksijos iki bulimijos

Mergina išbandė daug ką. „Iš pradžių skaičiavau kalorijas ir sekėsi puikiai. Tas metodas tikrai veikė. Sulieknėjau. Drauge brendo ir mano moteriškumas, tad ėmiau geriau atrodyti, visai sau patikti. Tačiau netikėtai vaikinas, kurį buvau įsižiūrėjusi, pasiūlė draugauti mano geriausiai draugei, kuri buvo liekna kaip šapelis. Ir man dužo širdis. Ėmiau matyti save kaip pabaisą. Tol lieknėjau, kol susirgau anoreksija. Atsitokėjau tik tuomet, kai supratau, kad ne šiaip sau vis nualpstu koridoriuje… Tuomet prasidėjo persivalgymai. Daugiau niekada nebevaldžiau taip savęs. Tai sulieknėdavau, tai sustorėdavau, visko buvo. Susirgau bulimija. Vartojau visokius pavojingus preparatus. Jaučiausi siaubingai, atrodžiau skirtingai“, – sako ji.

Maitintis teko mokytis per naują

„Galiausiai po 15 metų ryžausi sau pripažinti, kad tai rimti valgymo sutrikimai. Kreipiausi pagalbos. Teko kaip kūdikiui pažinti žingsnius, taip man per naują mokytis valgyti. Irgi su kritimais, ir bėgimais, ir nemokėjimais stabdyti. Tačiau pamažu išmokau. Labai padėjo ciberžolė, kuri man yra šioks toks priminimas, kad aš visgi galiu valdytis su nedidele pagalba. Kad nesu viena, kad tos pagalbos yra. Ji švelniai slopina apetitą, tačiau taip, kad tu dar jaustum tą apetito slopinimo efektą. Taigi, maitintis tenka per naują, ir jaučiuosi kaip naujas laimingas žmogus“, – sako ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *