Kas svarbu renkantis valgomojo baldus?

Valgomojo baldaiValgomasis – vieta, kur susirenka šeima ir draugai. Kartu valgome, dalinamės įspūdžiai ir patarimais bei švenčiame įvairias progas, todėl ši erdvė mums tokia svarbi. Kokie baldai valgomajam tinka labiausiai?

Žinoma, valgomojo kambario pagrindinis baldas – valgomojo stalas. Be jo tikrai neapsieinama nė vienuose namuose. Vieni renkasi didžiulį stalą, kitiems užtenka mažo, o dar kitiems reikia išskleidžiamo, kad prireikus iš nedidelio stalo galima būtų lengvai padaryti didelį. Prieš perkant gerai pagalvokite, kiek žmonių dažniausiai sėdės šalia šio stalo? Ar dažnai turite svečių? Ar mėgstate organizuoti įvairias šventes? O gal jūsų valgomojo zona itin maža? Nuo šių atsakymų priklauso ir tinkamo stalo pasirinkimas.

Labai svarbus yra valgomojo stalo dydis ir kojų padėtis. Jei jau nusprendėte, kokio dydžio stalo jums reiks, tai reikia atsižvelgti ir į stalo kojų padėtį, nes nuo to priklauso ir kaip patogiai galės sėdėti žmonės prie tokio stalo. Kuo arčiau stalo kojos prie stalo išorinės dalies, tuo geriau. Taip pat labai gerai, jei stalo kojos ar koja yra tik stalo viduryje. Taip beveik visi žmonės sėdės patogiai, o ir susėsti galės pakankamai daug žmonių. Tiesa, sėdėjimas priklauso ir nuo kėdžių. Kuo platesnė kėdės sėdimoji dalis, tuo bus mažiau vietos prie stalo. Taigi, planuodami, kiek žmonių sėdės prie valgomojo stalo, atsiminkite, kad ir nuo kėdžių priklauso, kiek vietos užims sėdimosios dalys.

Labai svarbi stalo kokybė. Dabar randamas didelis pasirinkimas, todėl verta apsvarstyti įvarius variantus. Dažnai pasirenkami valgomojo stalai, kurie turi stiklinį paviršių. Toks stalas bus lengvai valomas, elegantiškai gražus, tačiau matysis kiekvienas nešvarumas ir įbrėžimas. Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad mediniai valgomojo stalai yra jau tapę klasika. Tai ilgaamžis stalas, kuris ne tik gražus, bet ir praktiškas. Pavyzdžiui, medinis paviršius net ir įbrėžtas gali tapti gražiu, jei patepsime aliejumi. To negalėsime padaryti, jei paviršius bus padengtas lako sluoksniu. Šiuo metu labai populiarūs stalai pagaminti iš plokštės. Didžiausias jų privalumas – kaina. Iš įvairių medžio drožlių plokščių gaminami baldai populiarūs dėl pigios kainos, jei juos lyginsime su mediniais. Tiesa, jie nėra tokie ilgaamžiai ar atsparūs pažeidimams.

Nepamirškite, kad baldai valgomajam parenkami atsižvelgiant ne tik į jų medžiagas ar dydį. Taip pat svarbu parinkti ir baldų stilių. Jį reikia pritaikyti ar priderinti prie jau esamo baldų stiliaus jūsų namuose. Tik vienodas interjero stilius leis sukurti vientisą namų stilių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *