Jautrūs dantys: dažniausios šią problemą sukeliančios priežastys

Jautrūs dantys – tai viena dažniausių odontologinių problemų, dėl kurių tenka kreiptis į specialistus. Šis sutrikimas priverčia pacientus pakoreguoti mitybą: įprastai vengiama karštų bei šaltų maisto produktų bei gėrimų, tad neretai tenka atsisakyti mėgstamų valgių. Priežasčių, kodėl dantys gali tapti jautresni, yra ne taip ir mažai, todėl svarbu jas nustatyti, ir, žinoma, pašalinti. Taigi, kokie veiksniai dažniausiai lemia dantų jautrumą?

Dantų balinimas

Net ir tada, jei balinimui naudojamos saugios odontologų rekomenduotos priemonės, dantų jautrumo ne visada pavyksta išvengti. Tokioje situacijoje rekomenduojama naudoti tam tikras priemones, kurios padeda įveikti dantų jautrumą (vaistinėse ir odontologijos klinikose galite rasti įvairių gelių, dantų pastų, burnos skalavimo skysčių, ir t.t.).

Pernelyg kietas dantų šepetėlis

Dantų šepetėliai gali būti minkšti, vidutinio kietumo arba kieti. Tuo atveju, jei naudojamas pernelyg kietas dantų šepetėlis, anksčiau ar vėliau gali imti kankinti jautrūs dantys, todėl palankiau rinktis minkštą ar vidutinio kietumo šepetėlį. Žinoma, taip pat labai svarbu nepersistengti valant dantis – judesiai turi būti pakankamai švelnūs.

Dantų nudilimas

Jautrūs dantys neretai vargina tuos pacientus, kurie turi įprotį griežti dantimis, nes anksčiau ar vėliau yra pažeidžiami dantų audiniai. Kovoti su dantų griežimu ne visada yra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau įveikti šią problemą tikrai įmanoma. Svarbu žinoti, kad griežimas dantimis įprastai pasireiškia dėl patiriamo streso, todėl būtina ieškoti būdų, kurie padėtų atsipalaiduoti. Jei dantimis griežiama nakties metu, tokiu atveju rekomenduojama rinktis odontologijos klinikoje pagamintas specialias kapas, kurios padės apsaugoti dantis.

Kitos dantų ir dantenų problemos

Dantenų recesija – tai terminas, kuriuo apibūdinamas dantenų atsitraukimas. Įprastai šis sveikatos sutrikimas pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau dantenų recesija taip pat gali varginti ir vaikus dantų dygimo metu. Jautrūs dantys taip pat yra būdingi pacientams, sergantiems dantenų uždegimu ar dantų erozija. Ši problema gali varginti ir tuomet, jei dantys įskyla ar yra kitaip pažeidžiami, todėl dantų jautrumas tikrai nėra toks nekaltas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Atliktos odontologinės procedūros

Jautrūs dantys gali kankinti ir tada, jei pacientui buvo atliktos tam tikros odontologinės procedūros. Įprastai dantų jautrumas pasireiškia vos kelias dienas, o vėliau praeina savaime. Vis dėlto, jei ši problema yra labai varginanti, kentėti tikrai neverta – odontologas jums tikrai rekomenduos tinkamas dantų jautrumą mažinančias priemones.

Virškinamojo trakto ligos

Jautrūs dantys neretai vargina tuos pacientus, kurie serga virškinamojo trakto ligomis (pavyzdžiui, jei kankina padidėjęs skrandžio rūgštingumas). Nors tokiose situacijose gana dažnai nusprendžiama naudoti dantų jautrumą mažinančias priemones, tačiau jų poveikis dažniausiai tėra trumpalaikis – dantų jautrumą bus galima pamiršti tada, kuomet bus išgydytos virškinamojo trakto ligos.

Efektyvių vokiškų burnos priežiūros priemonių jautriems dantims rasite Apacare svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *