Kaip teisingai parinkti lauko ir vidaus durų spalvas? Ir kaip jas suderinti?

Durys atlieka ne tik apsauginę gyvenamosios erdvės funkciją, bet ir yra svarbus interjero bei eksterjero elementas. Šių konstrukcijų išvaizda turi didelę reikšmę, ypač jų apipavidalinimas, spalviniai ir kiti dizaino sprendimai. Dažnai lauko ir vidaus durų spalvų parinkimas ir suderinimas tampa tikru galvosūkiu. Tačiau šis procesas nepasižymi griežtomis taisyklėmis bei apribojimais, juk, visų pirma, svarbu pasikliauti savo nuojauta.

Durų spalva ir interjeras

Lauko ir vidaus durysRinkdamiesi durų spalvas, būstų savininkai dažnai derina jas su buto ar namo interjeru. Tuo atveju, jei kelios patalpos pasižymi skirtingu interjeru, derėtų atsižvelgti į koridoriaus interjerą ir derinti vidaus duris su laukinėmis:

  1. Šiuolaikiniame interjere gerai atrodys šaltų tonų durys. Tai gali būti metaliniai atspalviai ar įvairiausios ryškios, vienspalvės konstrukcijos. Tokiame interjere taip pat puikiai atrodo tamsaus medžio atspalviai. Pavyzdžiui, raudonmedžio.
  2. Kaimiško stiliaus aplinką papildo šviesių atspalvių Provanso ar vadinamosios kantri stiliaus durys, taip pat – dirbtinai sendintos konstrukcijos.
  3. Jeigu namuose vyrauja jauki, šilta atmosfera, ją pabrėšite, sukonstravę šiltų atspalvių duris. Lauko ir vidaus durys, parinktos tokiu būdu, sėkmingai derės su daugeliu natūralių medžiagų.

Durų spalvos derinimas su grindimis

Durų spalvą taip pat galima parinkti, derinant ją su grindų spalva. Tai nesukels papildomų sunkumų, jei visuose namuose sudėtas vienos spalvos laminatas ar parketas. Tačiau, gana dažnai skirtingus kambarius puošia skirtingo tipo grindų danga.

Vienuose kambariuose gali būti paklotas linoleumas, kituose – laminatas ar plytelės. Tačiau, ir prie skirtingų stilių grindų įmanoma priderinti duris. Jeigu prieškambario grindys puoštos medžio imitacijos danga, lauko durims apipavidalinti gali būti parenkamas tas pats spalvinis sprendimas, tik jos turėtų būti porų tonų šviesesnės.

Tačiau, jeigu kituose kambariuose grindų danga kitokia, šis sprendimas gali būti netinkamas. Tokiu atveju, reikėtų durų spalvą derinti ne su grindimis, o su baldais.

Durų spalvos derinimas su baldais

Taigi, kaip jau minėjome, kai nėra galimybės derinti durų ir grindų spalvą, galima rinktis kitą derinimo būdą – durų spalvos parinkimą pagal baldus. Tačiau, kad ir kokį sprendimą pasirinktumėte, plačiu atspalvių pasirinkimu ir išskirtine kokybe Jus nustebins Barborr.lt lauko ir vidaus durys.

Jeigu Jūsų koridorių puošia tamsūs baldai, su jais itin derės tos pačios spalvos, tik 4–5 tonais šviesesnės durys. Vidaus durys, tokiu atveju, gali būti puošiamos stikliniais intarpais, siekiant išvengti tamsių atspalvių kuriamo niūrumo.

Kiti patarimai, renkantis lauko ir vidaus durų spalvas

  • Spalvinė gama gali būti parenkama, vadovaujantis skirtingais kriterijais, priklausomai nuo individualių poreikių. Tačiau egzistuoja ir bendros taisyklės, tinkamos visais atvejais.
  • Lauko ir vidaus durų spalva gali būti neutrali, juk jų nebūtina derinti su kokiu nors namų interjero elementu. Tai – universalus sprendimas.
  • Lauko ir vidaus durys gali būti puoštos raštais, įvairiais dekoro elementais ar išskirtine furnitūra. Tačiau, tokiu atveju, tokiais pat dekoro elementais turi būti puoštos visos durys, tiek koridoriuje, tiek perėjimuose tarp kambarių.
  • Durų spalvą taip pat galima derinti su langų rėmų spalva.
  • Vardan spalvinės patalpų darnos, prie durų spalvos galima priderinti kambarių grindjuosčių spalvą.

Peržiūrėjus išvardintus lauko ir vidaus durų spalvinių sprendimų variantus, galima nesunkiai nuspręsti, kaip derinti jų spalvą tarpusavyje ar, kaip parinkti tinkamiausią spalvinę gamą, atsižvelgiant ir į kitus interjero elementus. Nebūtina rinktis griežtai vienodų atspalvių. Saikinga įvairovė ir netradiciniai sprendimai, kaip tik, suteiks Jūsų interjerui išskirtinumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *