Kaip teisingai parinkti lauko ir vidaus durų spalvas? Ir kaip jas suderinti?

Durys atlieka ne tik apsauginę gyvenamosios erdvės funkciją, bet ir yra svarbus interjero bei eksterjero elementas. Šių konstrukcijų išvaizda turi didelę reikšmę, ypač jų apipavidalinimas, spalviniai ir kiti dizaino sprendimai. Dažnai lauko ir vidaus durų spalvų parinkimas ir suderinimas tampa tikru galvosūkiu. Tačiau šis procesas nepasižymi griežtomis taisyklėmis bei apribojimais, juk, visų pirma, svarbu pasikliauti savo nuojauta.

Durų spalva ir interjeras

Lauko ir vidaus durysRinkdamiesi durų spalvas, būstų savininkai dažnai derina jas su buto ar namo interjeru. Tuo atveju, jei kelios patalpos pasižymi skirtingu interjeru, derėtų atsižvelgti į koridoriaus interjerą ir derinti vidaus duris su laukinėmis:

  1. Šiuolaikiniame interjere gerai atrodys šaltų tonų durys. Tai gali būti metaliniai atspalviai ar įvairiausios ryškios, vienspalvės konstrukcijos. Tokiame interjere taip pat puikiai atrodo tamsaus medžio atspalviai. Pavyzdžiui, raudonmedžio.
  2. Kaimiško stiliaus aplinką papildo šviesių atspalvių Provanso ar vadinamosios kantri stiliaus durys, taip pat – dirbtinai sendintos konstrukcijos.
  3. Jeigu namuose vyrauja jauki, šilta atmosfera, ją pabrėšite, sukonstravę šiltų atspalvių duris. Lauko ir vidaus durys, parinktos tokiu būdu, sėkmingai derės su daugeliu natūralių medžiagų.

Durų spalvos derinimas su grindimis

Durų spalvą taip pat galima parinkti, derinant ją su grindų spalva. Tai nesukels papildomų sunkumų, jei visuose namuose sudėtas vienos spalvos laminatas ar parketas. Tačiau, gana dažnai skirtingus kambarius puošia skirtingo tipo grindų danga.

Toliau skaityti „Kaip teisingai parinkti lauko ir vidaus durų spalvas? Ir kaip jas suderinti?”